Haberler

BURSA’NIN GÖNÜLLÜ TURİZM ELÇİLERİ

Font Boyutu

22 TEMMUZ 2011

BASIN BÜLTENİ

BURSA’NIN GÖNÜLLÜ TURİZM ELÇİLERİ
- KENTİN GÖNÜLLÜ TURİZM ELÇİLERİ, YABANCI TURİSTLERİ BURSA’NIN TARİHİ VE TURİSTİK MEKANLARI HAKKINDA BİLGİLENDİRİYOR.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi EN Club üyesi gençler, kentin tarihi ve turistik değerlerinin yerli ve yabancı turistlere tanıtılması noktasında gönüllü olarak çalışıyor.

Büyükşehir Belediyesi’nin Bursa’nın tarihi değerlerinin tanıtılması adına yaptığı çalışmalar kapsamında EN Club üyeleri de faaliyetlerine devam ediyor. Kentin merkezinde tarihi ve turistik mekanlarda özellikle yabancı turistlere kent hakkında bilgiler veren gençler, Bursa’nın tanıtımına da katkı sağlıyor.
Gençlerle bir araya gelen Başkan Altepe, “Büyükşehir Belediyesi olarak Bursa’nın özellikli ve kimlikli bir kent olması yolundaki çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Kentte insan faktörünü öne çıkarmaya, kaliteli bir medeniyet şehri olduğumuzu her fırsatta vurgulamaya gayret ediyoruz. Bu konuda Bursa merkezinde hizmet veren turizm elçilerimiz, başta Çarşı ve Hanlar Bölgesi olmak üzere Ulucami ile Yeşil’den Uludağ’a kadar özellikle külliyeler ve turistik mekanlarda yabancı turistleri bilgilendiriyor. Bir yandan Bursa’nın tanıtımına katkıda bulunan turizm elçilerimiz aynı zamanda turistlerin de Bursa’ya yabancılık çekmemeleri için gönüllü olarak hizmet veriyorlar. Bu hizmet Bursa’ya ayrı bir vizyon katıyor” diye konuştu.
Turistlerle İngilizce konuşan gençlerin turistlerin esnafla iletişimini de sağladığını işaret eden Başkan Altepe, “Gençlerimizin bu çalışması hem kentin tanıtımına katkı sağlıyor, hem de kendilerini geliştirmelerine ve medeni cesaretlerini güçlendirmelerine olanak veriyor” dedi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

Tarih: 22.07.2011 | Okunma sayısı:7949

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu