Haberler

BURSA’NIN GELECEĞİNE KENT DİNAMİKLERİNDEN BÜYÜK DESTEK

Font Boyutu

11 MAYIS 2011

BASIN BÜLTENİ

BURSA’NIN GELECEĞİNE KENT DİNAMİKLERİNDEN BÜYÜK DESTEK
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN YAPTIRILACAK OLAN BİLİM VE TEKNOLOJİ MERKEZİ, KENT DİNAMİKLERİNDEN BÜYÜK DESTEK GÖRÜYOR.
- TÜRKÜN HOLDİNG VE İĞREK MAKİNA, BİLİM VE TEKNOLOJİ MERKEZİ İÇİN BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NE DESTEK SÖZÜ VERDİ.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Bursa’ya kazandırılacak bilim ve teknoloji merkezi, kent dinamiklerinden büyük destek görüyor. Türkün Holding ve İğrek Makine de kentin geleceği için Büyükşehir Belediyesi’ne destek sözü verdi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Türkün Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erol Türkün ile Türkün Holding’deki makamında bir araya geldi.
Bursa’da yapılan önemli bir çalışma olan bilim ve teknoloji merkezinin kentin geleceğine yatırım yaptığını ifade eden Başkan Altepe, Bursa’da imza atılan işlere kent dinamiklerinin de destek vermesinin sevindirici olduğunu söyledi.
Türkün Holding’in projeye önemli katkılar sağladığını belirten Başkan Altepe, “Büyükşehir Belediyesi olarak kentin geleceğini sağlam ve sağlıklı bir şekilde geliştirmeye, kentteki anıtsal yapıları ayağa kaldırmaya devam ediyoruz. Gençlerimizin en güzel şekilde eğitilmesi için Bursa’da örnek bir tesis olan bilim ve teknoloji merkezini projelendirdik. Bu merkez, tüm Marmara’ya ve çevre illere hizmet verecek” diye konuştu.
Bilim ve teknoloji merkezinde, gençlerin bilimsel çalışmaları deneyerek, uygulayarak yapabileceklerini belirten Başkan Altepe, 250 ayrı birimin bulunacağı merkezin Bursa’ya kazandırılmasının heyecanını yaşadıklarını ifade etti.

İmzalar gelecek için atıldı
Türkün Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erol Türkün de Bursa için çok önemli olan bilim ve teknoloji merkezine destek vermenin kendisi için büyük onur olduğunu söyledi. Bursa’da eğitime katkı koymanın gençlere yatırım yapmak olduğunu anlatan Türkün, Büyükşehir Belediyesi tarafından Bursa’ya kazandırılacak olan bilim ve teknoloji merkezinin çocukların gelişimine ciddi katkılar sağlayacağını kaydetti.
Destek protokolünü imzalayan Başkan Altepe ve Türkün’e imza töreninde, Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş. Genel Müdürü Rıfat Bakan ile Bursa Teknik Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yusuf Ulcay da eşlik etti.
Türkün Holding’in ardından İğrek Makine’yi de ziyaret eden Başkan Altepe, bilim ve teknoloji merkezi hakkında İğrek Makine Sanayi ve Ticaret A.Ş. Ticaret Müdürü ve firma sahibi Kamil İğrek’e detaylı bilgiler verdi. Başkan Altepe, Bursa’nın gelişiminde kent dinamiklerinin rolünün önemli olduğunu vurgulayarak, Kamil İğrek’e de kendilerine verdiği destekten dolayı teşekkür etti. Kamil İğrek de Bursa’nın modern geleceğine katkı vermenin heyecanını yaşadıklarını ve Büyükşehir Belediyesi’ne her konuda destek olacaklarını dile getirdi. Başkan Altepe ve Kamil İğrek, destek protokolünü imzalayarak, işbirliğini pekiştirdi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

Tarih: 11.05.2011 | Okunma sayısı:8812

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu