Haberler

Bursa’nın fiziksel mekan kalitesi artıyor

Font Boyutu

 25 KASIM 2013

BASIN BÜLTENİ

BURSA’NIN FİZİKSEL MEKAN KALİTESİ ARTIYOR
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KENT ESTETİĞİ ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİ, KENTİN FİZİKSEL MEKAN KALİTESİNİN ARTIRILMASI AMACIYLA ÇALIŞMALARINI ARALIKSIZ SÜRDÜRÜYOR.

BURSA – Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Şube Müdürlüğü ekipleri, kentin fiziksel mekan kalitesinin artırılması amacıyla çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Kentsel mekânlarda kent estetiğini bozan, görüntü kirliliği yaratan uygunsuzlukların giderilmesi, kentin fiziksel mekân kalitesinin artırılması, görsel ve hijyenik temizliğin sağlanması için Bursa Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Dairesi Başkanlığı’na bağlı Kent Estetiği Şube Müdürlüğü, kendi ekipleriyle etkili müdahalelere devam ediyor. Kentin birçok yerinde yapılan, kent estetiğine aykırı unsurların iyileştirilmesine yönelik çalışmalar, merkezi mekanlarda yoğunlaşıyor: Profesyonel temizlik malzemesi teminleri yapılarak Alt ve üst geçitlerin hijyenik hale getirilmesinin en iyi yolları deneniyor. Alt geçitlerde acil onarım gereken noktalarda iyileştirmeler yapılırken, özel temizlik malzemeleriyle merkezi mekanlardaki tarihi çeşmeler zarar vermeden hijyenik hale getiriliyor.

Olumsuzlukların tespitlerinin kolaylaşması ve belediye birimlerinin çalışmalarının hızlanması adına, üç boyutlu yüksek çözünürlüklü kameraya sahip araçlar ile denetim sistemi kuruldu. Vatandaşların şehrini daha çok sevip sahiplenmesi adına da farklı projeler üretiliyor.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 25.11.2013 | Okunma sayısı:1881

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir