Haberler

BURSA´NIN DOĞUSUNDA SIKINTI BİTİYOR

Font Boyutu

26 ARALIK 2012

BASIN BÜLTENİ

BURSA´NIN DOĞUSUNDA SIKINTI BİTİYOR
- BURSARAY İSTASYONLARI VE KÖPRÜ YENİLEME ÇALIŞMALARI NEDENİYLE GEÇEN YILDAN BU YANA ADETA ŞANTİYEYE DÖNÜN BURSA´NIN DOĞUSU, ÖNÜMÜZDEKİ OCAK AYINDAN İTİBAREN RAHAT NEFES ALMAYA BAŞLAYACAK.
- ŞEHRİN MERKEZİNİ YILDIRIM, KESTEL VE GÜRSU´YA BAĞLAYAN ANKARA YOLU´NDA YAPILAN METRO, KÖPRÜ VE ASFALT ÇALIŞMALARINDA SONA GELİNDİĞİNİ BELİRTEN BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, ULAŞIMIN 1 AYA KADAR RAHATLAYACAĞINI, ÖNÜMÜZDEKİ YAZ AYLARINDA DA BURSARAY´IN KESTEL SEFERLERİNİN BAŞLAYACAĞINI AÇIKLADI.

BURSA – BursaRay istasyonları ve köprü yenileme çalışmaları nedeniyle geçen yıldan bu yana adeta şantiyeye dönen Bursa´nın doğusu, Ocak ayından itibaren rahat nefes almaya başlayacak. Şehrin merkezini Yıldırım, Kestel ve Gürsu´ya bağlayan Ankara Yolu’nda yapılan metro, köprü ve asfalt çalışmalarında sona gelindiğini belirten Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, ulaşımın 1 aya kadar rahatlayacağını, yaz aylarında da BursaRay´ın Kestel seferlerinin başlayacağını açıkladı.

Ankara Yolu´nda Büyükşehir Belediyesi tarafından sürdürülen çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Altepe, BursaRay hatlarının uzatılmasıyla ilgili faaliyetlerin sürdüğünü, dereler üzerinde bulunan köprülerin bir bir yenilendiğini söyledi. Hacivat Deresi, Balıklıdere ve Deliceçay üzerinde bulunan 2 adet köprünün 3´er şeritli olarak tekrar dizayn edildiğini hatırlatan Başkan Altepe, aynı hatlarda metro hatları için de ayrı birer köprü yapıldığını belirtti. Çalışmalarla bağlantılı olarak şehrin doğusunun adeta şantiye alanına döndüğünü vurgulayan Başkan Altepe, altyapı çalışmalarından mevcut elektrik hatlarının yer altına alınmasına, çevre düzenlemelerine kadar bölgenin komple vizyon değiştirdiğini söyledi. Yoğun faaliyetlerde sona gelindiğini kaydeden Başkan Altepe, "Bir an önce vatandaşlarımızı sıkıntıdan kurtarmak istiyoruz. Çalışmalar büyük ölçüde toparlandı. Tüm bölgede köprü yenileme çalışmaları hemen hemen tamamlanmış oldu. Şu anda asfalt çalışmalarına başladık. İnşallah asfalt çalışmaları, hava müsait olduğu takdirde, en geç 1 ay içerisinde bitmiş olacak. Yani Ocak ayı içerisinde buradan Kestel´e gidiş ve dönüşler rahatlıkla yapılmış olacak” dedi.
Köprü yenileme ve asfalt çalışmalarının yanında BursaRay istasyonlarının Kestel´e kadar uzatılması işleminin de aralıksız devam ettiğini vurgulayan Altepe, “Hazır oldukça, etap etap istasyonlarımızı doğuya doğru uzatmış olacağız. Hedefimiz, önümüzdeki yaz ortalarında Kestel´e varmak. Ekiplerimiz gece-gündüz çalışıyor” diye konuştu.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 26.12.2012 | Okunma sayısı:5737

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu