Haberler

“BURSA’NIN DEĞERLERİNE SAHİP ÇIKALIM”

Font Boyutu

31 Mayıs 2010

BASIN BÜLTENİ

“BURSA’NIN DEĞERLERİNE SAHİP ÇIKALIM”
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, GÜMÜŞHANELİLER DERNEĞİ’NİN BAHAR ŞÖLENİNDE, “BURSA’NIN DEĞERLERİNE HEP BİRLİKTE SAHİP ÇIKALIM” DEDİ.

BURSA – Bursa Gümüşhaneliler Derneği tarafından düzenlenen ‘Geleneksel Bahar Şenlikleri’ne katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’nın kültürüne sahip çıkmanın önemine değinerek, “Bu şehrin geleceği bizim geleceğimiz” dedi.

Mudanya Yolu’ndaki Ülkü Köy’de, Bursa Gümüşhaneliler Derneği tarafından gerçekleştirilen bahar şenliği renkli görüntülere sahne oldu. Şenliğe katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’da yaşayan Gümüşhaneliler’in kendi kültürlerini burada da yaşattığına değinerek, “Bursa, yeryüzünün cennet köşesi. Hepimiz buraya farklı coğrafyalardan geldik. Bursa, memleketimiz oldu. Bu mozaiği bir arada tutan böyle güzel bir şehirde kendi kültürlerimizi yaşatırken aynı zamanda Bursa’nın değerlerine de sahip çıkmalıyız. Bu şehrin geleceği bizim geleceğimiz” diye konuştu.
Bursa’nın gelişimi için Gümüşhaneliler’den çok destek gördüklerini belirten Başkan Altepe, hem Büyükşehir Belediyesi hem de Mudanya Belediyesi’nin Gümüşhaneliler’in yoğunlukla yaşadığı bölgede yapılması gereken ne varsa ilgilendiğini sözlerine ekledi. “Biz, sizin mutluluğunuz için varız” diyen Başkan Altepe, Gümüşhane Seyahat’in işletmecisi Nail Aydın’a, Bursa Gümüşhaneliler Derneği’nin fahri üyelik plaketini takdim etti.
AK Parti Bursa Milletvekili Mehmet Ocakden, AK Parti İl Başkanı Nagip Vardar ve AK Parti Osmangazi İlçe Başkanı Tahsin Kara’nın da katıldığı programda Başkan Altepe, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar ve Mudanya Belediye Başkanı Hasan Aktürk ile birlikte horon tepti.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

Tarih: 31.05.2010 | Okunma sayısı:8504

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu