Haberler

Bursa’nın adını dünya duyuyor

Font Boyutu

BURSA – Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Türkiye’yi, Portekiz’de başarıyla temsil ederek ‘Avrupa 3.’sü olan Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Atletizm Kadın takımını altınla ödüllendirildi.

Büyükşehir Belediyespor Kulübü Kadın Atletizm Takımı, Portekiz’in Mira şehrinde yapılan Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası’nda (ECCC) takım halinde kazandığı 3.’lük ile Bursa’nın ve Türkiye’nin gururu oldu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, genç sporcularla bir araya gelerek, başarıyı altınla ödüllendirildi. Merinos Gönül Dostları Sofrası’nda sporcularla görüşen Başkan Aktaş, başarıda emeği geçen sporcuları ve teknik heyeti tebrik etti.

Spordaki başarının şehrin tanıtımına katkı sağladığını belirten ve Büyükşehir Belediyespor Kulübü’nün aktif olduğu 19 branşta da önemli başarılara imza attığını söyleyen Başkan Aktaş, “Atletizm takımımız Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası’nda, ‘Büyük Kadınlar’ kategorisinde 55 puan toplayarak Avrupa 3.’sü oldu. Bu özel bir başarı... Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü, bundan sonra da elde edeceği başarılarla şehrimizin adını dünyaya duyurmaya devam edecektir” diye konuştu.

Başarının mutluluğunu yaşayan sporcular  da spora desteklerinden dolayı Başkan Aktaş’a teşekkür ederek, başarılarıyla Bursa’nın adını duyurmaya devam edeceklerinin sözünü verdi.

Avrupa 3.’lüğünü yaşayan takımın sporcuları Esma Aydemir, Özlem Kaya, Sevilay Eytemiş, Sebahat Akpınar ve Emine Hatun Tuna, antrenörler İshak Kaya ve Mehmet Kiper ile çalışmalarına devam ediyor.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

BASIN YAYIN VE HALKLA İLİŞKİLER DAİRESİ BAŞKANLIĞI

Tarih: 22.02.2018 | Okunma sayısı:1787

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu