Haberler

Bursa’nın adını dünya duyacak

Font Boyutu

17 OCAK 2015

BASIN BÜLTENİ

“BURSA’NIN ADINI DÜNYA DUYACAK”
- ‘BİLARDO BURSA İL BİRİNCİLİĞİ’ MAÇLARI SONA ERDİ; TURNUVADA, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR KULÜBÜ SPORCULARI 1 BRONZ, 1 DE GÜMÜŞ KUPA KAZANDI.
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, “SPOR KENTİ BURSA İÇİN ÇALIŞIYORUZ. BURSA’NIN ADINI SPORUN HER DALINDA DÜNYAYA DUYURACAĞIZ” DEDİ.

BURSA – Türkiye Bilardo Federasyonu öncülüğünde düzenlenen ve bilardo sporcularının ‘Türkiye Şampiyonası’na seçilmesi niteliği taşıyan ‘Bursa İl Birinciliği’ maçları sona erdi. Turnuvada, Büyükşehir Belediyespor Kulübü sporcuları 1 bronz, 1 de gümüş kupa kazandı.

Türkiye Bilardo Federasyonu takviminde bulunan ve Türkiye Şampiyonası’na seçilme niteliği taşıyan Bursa İl Birinciliği maçları sona erdi. Darmstad Caddesi üzerindeki Klasis Bilardo Salonu’nda yapılan ve nefes kesen üç bant 30 sayı maratonu final maçının galibi Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Sporcusu ve aynı zamanda Türkiye Bilardo Federasyonu Bursa İl Temsilcisi olan Ümit Demircan’ı mağlup eden Mehmet Uz oldu. Turnuvanın en genç oyuncularından olan Ahmet Koray Durmaz ve Egemen Şenyurt’a da moral ödülleri verildi. Turnuvada 1. Olan Mehmet Uz’a ödülünü Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe verdi. Turnuvanın 2.’si Ümit Demircan’a Nilüfer Belediyesi Başkanvekili Fırat Emiroğlu, 3. Zeki Çakal’a Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkan Yardımcısı İlhan Satık ve 4. Özgür Volkan Kara’ya da Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Taha Aydın ödül verdi.

Bilardoculardan Başkan Altepe’ye teşekkür
‘Spor kenti Bursa’ hedefiyle spora ve sporcuya büyük destek veren Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, “Sporun her alanda gelişmesi bizleri mutlu ediyor. Özellikle bilardonun eskiden olduğu gibi daha da yaygınlaşmasını istiyoruz. Ayrıca bu müsabakalar sonucunda Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü’nden iki oyuncunun dereceye girmesi bizleri daha da mutlu etti. Her geçen gün spora olan ilgi artıyor, sporcu sayıları artıyor. Bu çalışmaların sonucunda Bursa’nın adını sporcun her dalında dünyaya duyuracağız” diye konuştu.
Turnuvaya 72 sporcuyla yoğun bir katılımın olduğunu söyleyen Bilardo İl Temsilcisi Ümit Demircan, Bursa’da geçmiş yıllara oranla bilardo sporuna olan ilginin arttığını söyledi. Demircan, genç sporcuların özellikle Büyükşehir Belediyesi’nin spor yatırımlardan dolayı bilardoya yoğun ilgi gösterdiğini ve bundan memnuniyet duyduklarını ifade ederek, Başkan Altepe’ye spora ve sporcuya verdiği desteklerden dolayı teşekkür etti.
Türkiye Bilardo Federasyonu Teknik Kurulu Üyesi Ece Tamer de kısa bir süre önce Türkiye Bilardo Federasyonu yeni bir yönetim belirlediğini ve bu kurulda Bursa’nın büyük bir ağırlığının olduğunu söyledi.

Turnuvada dereceye giren sporcular
1. Mehmet Uz - Ferdi
2. Ümit Demircan - Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü
3. Zeki Çakal - Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü
4. Özgür Volkan Kara - Ferdi

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 17.01.2015 | Okunma sayısı:5024

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu