Haberler

Bursalı kadınlar Büyükşehir´le kalkınıyor

Font Boyutu

 13 MAYIS 2016

BASIN BÜLTENİ

BURSALI KADINLAR BÜYÜKŞEHİR’LE KALKINIYOR

-          BURSA’NIN HER ALANDA DEĞERİNİ BULMASI İÇİN TÜM ALANLARDA KAYNAKLARINI SEFERBER EDEN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, ÜRETTİKLERİ ÜRÜNLERİ SATMALARI İÇİN YEŞİL SEMTİNDE YAŞAYAN EV HANIMLARINA YER KİRALADI.

-          YEŞİL TÜNELİ’NİN HEMEN GİRİŞİNDE BULUNAN VE EL İŞİ ÜRÜNLER ÜRETEREK SATIŞA SUNAN EV HANIMLARINA TAHSİS EDİLEN 2 KATLI BİNANIN AÇILIŞINDA KONUŞAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, ANCAK ÜRETİM YAPARAK GELİŞMİŞ ÜLKELER SEVİYESİNE GELEBİLECEKLERİNİ SÖYLEDİ.

BURSA - Bursa’nın her alanda değerini bulması için tüm alanlarda kaynaklarını seferber eden Büyükşehir Belediyesi, ürettikleri ürünleri satmaları için Yeşil semtinde yaşayan ev hanımlarına yer kiraladı. Yeşil Tüneli’nin hemen girişinde bulunan ve el işi ürünler üreterek satışa sunan ev hanımlarına tahsis edilen 2 katlı binanın açılışında konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, ancak üretim yaparak gelişmiş ülkeler seviyesine gelebileceklerini söyledi.

Büyükşehir Belediyesi’nce kiralanan ve Bursa Esnaf Kadınları Yaşatma ve Dayanışma Derneği’nin kullanımına sunulan binanın açılışı yapıldı. Çok sayıda davetlinin iştirak ettiği açılışa; Başkan Altepe, Vali Yardımcısı Ergun Güngör, Bursa Esnaf ve Sanatlar Odaları Birliği Başkanı Arif Tak, Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Bursa Esnaf Kadınları Yaşatma ve Dayanışma Derneği Başkanı Hacer Özyürek ile Yeşil Mahalle Muhtarı Hasan Basri Yetkin de katıldı.

Açılış için düzenlenen törende konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, binanın hayırlı olması dileğinde bulundu. Türkiye’nin özlenen seviyelere gelmesi için mutlaka üretimin olması gerektiğini kaydeden Başkan Altepe, bunun için atıl olan iş gücü piyasasının devreye alınması yönünde her türlü faaliyeti desteklediklerini ifade etti. Kadınların kendi imkanlarıyla üretim yapmasının ve ülke ekonomisine katkıda bulunmasının takdire şayan bir davranış olduğunu dile getiren Başkan Altepe, “Bizler çalışmanın ve üretimin olduğu her yerde varız. Tarımda da ticarette de turizmde de şehrimizin öne çıkması, karşılığını alması en büyük isteğimiz. İnşallah iyi niyetlerle ortaya çıkan bu iş yerimiz de güzel çalışmalara, satışlara ev sahipliği yapacak. Kadınlarımız ürettikleri ürünleri hem burada hem de değişik alanlarda satışa sunacak. Böylelikle hem aile bütçelerine hem de ekonomimize değer katacak. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Bursa Vali Yardımcısı Ergun Güngör ise konuşmasında, kadınların ekonomide yer almasının önce ekonomiyi sonra da toplumu güçlendireceğine dikkat çekti. Bursa Esnaf Kadınları Yaşatma ve Dayanışma Derneği Başkanı Hacer Özyürek de üreten kadınlara verilen destek nedeniyle Başkan Altepe’ye teşekkür etti. Özyürek, Büyükşehir Belediyesi’nin himayesiyle son birkaç yıldır büyük aşamalar kat ettiklerini belirtti. Yeşil Mahalle Muptarı Hasan Basri Yetkin de binanın semte değer katacağını ifade etti.

Konuşmaların ardından binanın açılışı, protokol üyeleri tarafından gerçekleştirildi. Başkan Altepe, bina içerisinde Yeşil’deki kadınların el emeği göz nuruyla ürettiği ürünleri inceledi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

Tarih: 13.05.2016 | Okunma sayısı:3611

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu