Haberler

Bursa’dan Van’a kardeşlik köprüsü

Font Boyutu

6 MAYIS 2016

BASIN BÜLTENİ

Bursa’dan Van’a kardeşlik köprüsü
- Bursa Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde hazırlanan 2 adet yardım tırı, ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere Van’a gönderildi.
- Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, atılan ‘sosyal belediyecilik’ adımıyla, Bursa’dan Van’a ulaşan bir kardeşlik köprüsü kurulduğunu belirtti.

BURSA – Bursa’nın yardım eli Van’a uzandı. Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde Bursa’da hazırlanan 2 adet yardım tırı, ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere Van’a gönderildi. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, atılan ‘sosyal belediyecilik’ adımıyla, Bursa’dan Van’a ulaşan bir kardeşlik köprüsü kurulduğunu belirtti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’da Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde çeşitli kurum ve kuruluşlar, AK Parti teşkilatları ile hayırseverler tarafından hazırlanan ve erzak yüklü 2 adet yarım tırını Van’a uğurladı. Bursa’dan Van’a gönderilen erzakların Van Valiliği tarafından ihtiyaç sahiplerine dağıtılacağını belirten Başkan Altepe, Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin, ‘sosyal belediyecilik’ anlayışının bir yansıması olarak her an ihtiyaç sahiplerinin yanında olmaya devam ettiklerini söyledi.
Başkan Altepe, Merinos Parkı güney kapısında yapılan uğurlamada, Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin dostlarına sahip çıktığını söyleyerek, “Gerçek dost olduğumuzu gösteriyoruz. Nerede bir ihtiyaç varsa Bursa orada… Son dönemde Batı’daki şehirlerimizle Doğu’nun birbirine yakınlaşması, Türkiye’nin bütünlüğünün sağlanması ve kardeşliğin yeniden güçlendirilmesi ile ilgili çalışmalara devam ediyoruz. Özellikle Doğu illerimizden gelen taleplerin karşılanması için Bursa Büyükşehir Belediyesi olarak tüm dostlarımızla, teşkilatla yaptığımız çalışma sonucu erzakların yer aldığı tırları Van’a gönderiyoruz. Bursa’dan Van’a uzanan bir kardeşlik köprüsü kuruyoruz” diye konuştu.
Başkan Altepe, açıklamasının ardından Büyükşehir Belediyesi bürokratları ve AK Parti İl teşkilatı yöneticileriyle birlikte yardım tırlarını Van’a uğurladı.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 06.05.2016 | Okunma sayısı:2742

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu