Haberler

Bursa’dan Suriye’ye yardım tırları gönderildi

Font Boyutu

20 OCAK 2018

 

BASIN BÜLTENİ

 

Bursa’dan Suriye’ye yardım tırları gönderildi

Suriyeli mazlumlara destek olmak amacıyla Bursa’da başlatılan yardım seferberliği, devam ediyor.
İHH İnsani Yardım Vakfı öncülüğünde hazırlanan 11 yardım tırı, dualarla yola çıktı.
Bursa Büyükşehir Belediyesi Alinur Aktaş, ihtiyaç sahiplerine yardım gönderilmesinin çok hayırlı ve anlamlı olduğunu söyledi.

 

BURSA – Suriyeli mazlumlara destek olmak amacıyla İHH İnsani Yardım Vakfı öncülüğünde hazırlanan 11 yardım tırı daha Bursa’dan dualarla yola çıktı. Bursa Büyükşehir Belediyesi Alinur Aktaş, ihtiyaç sahiplerine yardım gönderilmesinin çok hayırlı ve anlamlı olduğunu söyledi.

 

Suriyeli mazlumlara destek olmak amacıyla savaşın ilk günlerinden itibaren Bursa’da başlatılan yardım seferberliği, devam ediyor. İHH İnsani Yardım Vakfı öncülüğünde hazırlanan 11 yardım tırı, İHH İnsani Yardım Vakfı Bursa Şubesi Afet Yönetim Merkezi önünde gerçekleştirilen uğurlamanın ardından dualarla yola çıktı. Programa katılan Bursa Büyükşehir Belediyesi Alinur Aktaş, ihtiyaç sahiplerine yardım gönderilmesinin çok hayırlı bir iş olduğunu belirterek, “Ben de bu hayırlı işe şahitlik etmek istedim. Emeği geçen, katkısı olan herkese çok teşekkür ediyorum. Allah birinizi bin etsin” dedi.

 

“Gerçek ihtiyaç sahiplerine İHH ulaşıyor”

Suriye’ye 2009 yılında gittiğini söyleyen Başkan Aktaş, o dönemden sonra bölgede yaşananlardan dolayı Suriye’de taş üstünde taş kalmadığını ve özellikle Halep’in durumdan çok etkilendiğini hatırlatarak, “İnancımız gereği olan olmayana verecek. İHH, özellikle Müslüman coğrafyalarda, dünyadaki mazlum coğrafyalarda, çok hayırlı hizmetlere el atan bir kuruluş” diyerek, İHH ile Pakistan’a gittiğini, orada yapılan yetimhaneleri gördüğünü ve bu çalışmalardan çok etkilendiğini anlattı.

Başkan Aktaş, İHH’nın çok hayırlı hizmetlere imza attığını belirterek, “Belki burada biz olayın çok farkına varmıyoruz ama olayı yerinde gördüğünüz zaman çok daha iyi anlıyorsunuz. Gerçekten o manzarayı gördüğünüzde kendinizi çok daha fazla zorlarsınız. Gerçek ihtiyaç sahiplerine ve gerçek mazlumlara İHH’nın ulaştığını gözlerimle gördüm” şeklinde konuştu.

İHH İnsani Yardım Vakfı Genel Başkanı Bülent Yıldırım ile İHH Bursa Şubesi Başkanı Hüseyin Kaplan da çalışmalarının yüzleri güldürmesinin mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti. Konuşmaların ardından yapılan dua ile tırlar yola çıktı.

 

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

BASIN YAYIN VE HALKLA İLİŞKİLER DAİRESİ BAŞKANLIĞI

Tarih: 20.01.2018 | Okunma sayısı:1948

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu