Haberler

Bursa’dan Orta Avrupa’ya

Font Boyutu

9 EKİM 2014

BASIN BÜLTENİ

Bursa’dan Orta Avrupa’ya
- Kent gönüllüleri Avrupa’ya açıldı.
- Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yurtdışı gezisi ile ödüllendirilen Kent Gönüllüleri Gençlik Kampı öğrencileri, Orta Avrupa’yı fethetti.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi´nin yurtdışı gezisi ile ödüllendirdiği Kent Gönüllüleri Gençlik Kampı öğrencileri, Orta Avrupa gezisi ile farklı kültürleri keşfetme şansı yakaladı.

Büyükşehir Belediyesi´nin en kapsamlı sosyal projelerinden olan ve BURFAŞ tarafından koordine edilen Kent Gönüllüleri Gençlik Kampı’nın başarılı gençleri, ödülleri olan yurtdışı gezisini tamamlayıp Bursa’ya döndü. Bir hafta süren gezi kapsamında kampçı gençler, Eylül ayında Budapeşte, Viyana, Prag, Bratislava ve Belgrad gibi Avrupa’nın önemli kentlerini ziyaret ederek yepyeni bir kültürü yakında tanıma şansı buldu. Kent Gönüllüleri Gençlik Kampı’nın en başarılı 24 öğrencisinin katıldığı gezi, Avrupa’nın en güzel kentlerinde tarihi ve kültürel mekanların tanınmasını sağladı. Öğrencilerin ufkunda yeni bir pencere açan gezi, kampta da olduğu gibi gençlere eğlenceli eğitim imkanı sundu.

Tarihi gezi
Viyana’daki opera binasından müzeler bölgesine, Budapeşte’de Estergon’dan (Esztergom), Mathias Katedrali’ne kadar birçok mekanı gezen gençler, şehirlerin köklü kültürel ve tarihi yapısını da yakından inceledi. Prag’da Cumhurbaşkanlığı Sarayı, St. Vitus Katedrali ve Eskişehir Meydanı’nı gezen heyet, Avrupa’yı yakından tanırken ömür boyu unutamayacakları güzel anılar da biriktirdi. Plevne’de Avrupa’nın en büyük ikinci nehir havzasına sahip olan Tuna Nehri’ni de yakından gören gençler, nehirdeki tekne gezisi ile de Balkanları farklı bir açıdan gözlemlediler.

Sevinç ve hüzün bir arada
Kent Gönüllüleri Gençlik Kampı’nda yaşadıkları güzel günlere, başarılarının ödülü yurtdışı gezisinin anılarını da ekleyen gençler, Bursa’ya döndüler. Ailelerinin heyecanla karşıladığı gençler, Türkiye’ye dönmenin mutluluğu ile gezinin sona ermesinin hüznünü de bir arada yaşadı. Kent Gönüllüleri Gençlik Kampı’na katılarak, yaşamlarında çok önemli deneyimler kazandıklarını belirten gençler, kendilerini yurtdışı gezisi ile ödüllendiren Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile BURFAŞ Genel Müdürü Muhammet Gümüşsoy’a da teşekkür ettiler.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 09.10.2014 | Okunma sayısı:2134

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir