Haberler

BURSA’DAN MUDANYA´YA RAHAT ULAŞIM

Font Boyutu

13 MAYIS 2011

BASIN BÜLTENİ

BURSA’DAN MUDANYA RAHAT ULAŞIM
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, EMEK KAVŞAĞI BATÇIĞININ ALTINDAKİ, TAMAMLANAN BURSA MUDANYA YOLUNU DA ARAÇ TRAFİĞİNE AÇTI.
- BURSA’DAN MUDANYA’YA GİDİŞ İSTİKAMETİNDE ÜST YOLU OCAK AYINDA KULLANIMA AÇARAK TRAFİĞE NEFES ALDIRAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, BATÇIĞIN ALTINDAKİ 3 ŞERİTLİ YOLU DA ULAŞIMA AÇTI.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi, kentin en büyük inşaat alanına sahip olan Emek Kavşağı’nda batçığın altındaki üç şeritli yolu trafiğe açtı. Yolun açılmasıyla birlikte Bursa’dan Mudanya’ya giden sürücüler rahat nefes aldı.

Kavşak, raylı sistem ve raylı sistem istasyonunu bünyesinde barındıran ve normal bir kavşaktan 5 kat daha büyük bir inşaat alanına sahip olan Emek Kavşağı’nın tamamlanan bölümleri bir bir trafiğe açılıyor. Geçtiğimiz günlerde Mudanya’dan Bursa’ya geliş istikametindeki 3 şeritli batçık bölümünün açıldığı yolda bugün de batçığın altındaki, Bursa’dan Mudanya’ya giden 3 şeritli yol, halkın kullanımına açıldı.
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursaray Emek Hattı çalışmaları kapsamında kavşak düzenleme, raylı sistem hattı ve raylı sistem istasyonu olmak üzere 3 aşamalı olarak projelendirilen Emek Kavşağı’nda çalışmaların hızla devam ettiğini ve tamamlanan kısımların hemen halkın kullanımına açıldığını söyledi.
Emek Kavşağı’nda çalışmaların son aşamaya geldiğini dile getiren Başkan Altepe, biten bölümlerden biri olan ve batçığın altında kalan Bursa – Mudanya istikametindeki 3 şeritli yolun açılışını yaptı. Yoldaki çizgi çalışmalarının henüz tamamlandığını söyleyen Başkan Altepe, “Vatandaşlarımızın mağdur olmaması için çalışıyoruz. Bursa’dan Mudanya’ya gidiş istikametinde, batçığın altındaki 3 şeritli yolu da açıp trafiğe nefes aldırıyoruz. Kavşak tümüyle bittiğinde büyük bir açılış yapacağız ancak, biten bölümleri bekletmeden açarak, trafiğin rahatlamasını istiyoruz” diye konuştu.
Yolun açılışını yapan Başkan Altepe, Bursa’dan Mudanya’ya rahat ulaşmak için yeni yolu kullanan vatandaşları selamladı. Sürücüler de yolun açılışına korna çalarak destek verdi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

 

Tarih: 13.05.2011 | Okunma sayısı:11618

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu