Haberler

Bursa’dan dünyaya birlik mesajı

Font Boyutu

 8 Eylül 2014

BASIN BÜLTENİ

BURSA’DAN DÜNYAYA BİRLİK MESAJI
- ‘9. ULUSLARARASI NAKEM BALKAN FESTİVALİ’ NEDENİYLE BURSA’DA BULUNAN DANSÇILAR, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE’YE BALKANLARA DESTEKLERİNDEN DOLAYI TEŞEKKÜR ETTİ.
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, KARDEŞ ÜLKELERE DESTEĞİN SÜRECEĞİNİ BELİRTEREK, “BURSA VE TÜRKİYE OLARAK BALKANLARIN YANINDA YER ALMAYA, DOSTLARIMIZIN MUTLULUĞUNA ORTA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ” DEDİ.
- BAŞKAN ALTEPE: “BURSA İÇİN BALKANLAR, BALKANLAR İÇİN DE BURSA ÇOK ÖNEMLİ.”
- HALK OYUNLARI EKİPLERİ, BURSA’DA BİRLİK VE BERABERLİK ÖRNEĞİ SERGİLEDİ.

BURSA - ‘9. Uluslararası NAKEM Balkan Festivali’nin konuğu olan halk oyunları ekipleri, Bursa’dan dünyaya birlik ve beraberlik mesajları gönderdi.

‘9. Uluslararası NAKEM Balkan Festivali’ nedeniyle Arnavutluk, Bosna-Hersek, Saraybosna, Bulgaristan, Hırvatistan, Karadağ, Kosova, Makedonya, Romanya, Sırbistan, Slovenya ve KKTC’den gelen halk oyunları ekiplerinin temsilcileri, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’yi BURULAŞ’taki makamında ziyaret etti. Toplantı salonunda gerçekleşen buluşmada dansçılar, Balkan ülkelerine verdiği destek ve organizasyon nedeniyle Başkan Altepe’ye teşekkür etti.
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, kardeş ülkelere desteğin süreceğini belirterek, “Bursa ve Türkiye olarak Balkanların yanında yer almaya, dostlarımızın mutluluğuna ortak olmaya devam edeceğiz” dedi.
Bursa’nın her zaman kardeşlik ilişkilerine önem veren bir kent olduğunu ifade eden Başkan Altepe, “Dostlarımızı burada ağırlamaktan dolayı mutluyuz. Bursa’da güzel bir organizasyona imza atıldı. Bu tür organizasyonları, dostluk ve kardeşlik ilişkilerini, birlik, beraberlik ve kaynaşma duygularını geliştirdiğinden dolayı fırsat olarak görüyoruz” şeklinde konuştu.
Başkan Altepe, “Bursa için Balkanlar, Balkanlar için de Bursa çok önemli. Bursa, Balkanlar başta olmak üzere komşu ülkelerle Türkiye arasında dostluk köprüsü kurdu. Balkanlardaki ecdat yadigarı eserlerin de gün yüzüne çıkarılmasını sağlayan Büyükşehir Belediyesi olarak bu ilişkilerin devamı için gereken desteği vermeye devam ediyoruz. Önemli olan dostlarımızın mutluluğudur, Türkiye her zaman dostlarının yanındadır” diye konuştu.

Karadağ Milletvekili İzzet Braliç’in de bulunduğu toplantıya katılan Jupa Belediye Başkanı Ariyan İbraim, bölgesine sağladığı katkılar nedeniyle Başkan Altepe’ye Türkçe yazılı bir teşekkür plaketi verdi. Milletvekili Braliç ise, festivaly nedeniyle Bursa’da bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Festivalin düzenlenmesinde Büyükşehir Belediyesi’yle birlikte yoğun emeği olan Namık Kemal Halk Oyunları Gençlik ve Spor Kulübü Derneği (NAKEM) yöneticileri ve halk oyunları ekiplerinin temsilcileri, Başkan Altepe’ye yörelerine özgü hediyeler takdim etti.
Ziyaret çektirilen toplu hatıra fotoğrafının ardından son buldu.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 08.09.2014 | Okunma sayısı:3288

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu