Haberler

Bursa’dan Bitlis’e büyük destek

Font Boyutu

23 ŞUBAT 2014

BASIN BÜLTENİ

Bursa’dan Bitlis’e büyük destek
- Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’nın her zaman kardeş şehri Bitlis’in yanında olduğunu söyledi.
- Başkan Altepe, “Bursa, tüm kültürlerin bir arada yaşadığı ve kaynaştığı bir kent. Bitlis de Bursa’nın kardeş şehridir” dedi.

BURSA – Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’nın kardeş şehri Bitlis’in her zaman destekçisi olduğunu söyledi.

Bursa’da 13 yıldır faaliyet gösteren Bitlisliler Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin yeni hizmet binası, Emek Zekai Gümüşdiş Mahallesi’nde törenle faaliyete açıldı.
Bursa’ya çağ atlatan hizmetleri sınırları aşan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bitlis’in Bursa’nın kardeş şehri olduğunu söyleyerek, “Bursa olarak her alanda örnek çalışmalara imza atıyoruz. Bursa’daki il derneklerimizin faaliyetlerini yapabileceği Anadolu Kültür Merkezi’ni hizmete açtık. Orada Bitlislilerin de yeri var. Kültürel zenginliklerimizin değerini bulduğu hizmetlerimize devam edeceğiz. Bursa, tüm kültürlerin bir arada yaşadığı ve kaynaştığı bir kent. Bitlis de Bursa’nın kardeş şehri. Bitlis ile ilgili her faaliyette en büyük ortağınız Bursa Büyükşehir Belediyesi’dir” diye konuştu.
Başkan Altepe, Bursa’da Büyükşehir Belediyesi olarak yapılan hizmetlerin samimiyetle gerçekleştirildiğini vurgulayarak, “Bizler günlük işler yapmıyoruz, samimi adımlar atıyoruz. Bursa, tüm kültürlere köprü oldu. Türkiye’nin belediye olarak resmi köprüsü artık Bursa oldu. Bitlis ile ilgili başlatılan projeleri de beraber gerçekleştireceğiz” dedi.
Başkan Altepe’ye desteklerinden dolayı teşekkür eden Bitlisliler Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mehmet Demir de yönetim kurulu üyeleriyle birlikte birlik ve beraberlik pozu vererek Bursa ve Bitlis için çalışacaklarını ifade etti. BETAV Temsilcisi Nezir Gencer de Altepe’ye Bitlis’e desteklerinden dolayı teşekkür etti. Konuşmaların ardından derneğin açılışını gerçekleştiren Başkan Altepe, dernek yönetim kuruluna çalışmalarında başarılar diledi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 23.02.2014 | Okunma sayısı:4852

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu