Haberler

Bursa’dan Adana’ya sanat yolculuğu

Font Boyutu

14 KASIM 2014

BASIN BÜLTENİ

Bursa’dan Adana’ya sanat yolculuğu
- BUSMEK’te ders aldı, Adana’da sergi açtı.
- BUSMEK minyatür ve tezhip kursiyeri Esma Sakin, ‘Bursa’dan Adana’ya Sanat Buluşması’ adlı 2. kişisel sergisini Adana’da izlenime açtı.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları’na (BUSMEK) katılarak minyatür ve tezhip branşlarında eğitim alan Esma Sakin, ‘Bursa’dan Adana’ya Sanat Buluşması’ adlı 2. kişisel sergisini Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Fuayesi’nde sanatseverlerle buluşturdu.

BUSMEK’te minyatür ve tezhip branşlarında eğitim alan Esma Sakin, ‘Bursa’dan Adana’ya Sanat Buluşması’ adıyla hazırladığı 40 eserini, Adana’da sanatseverlerin beğenisine sundu. Sergisinde Adana köşesi de oluşturan Sakin, “Memleketim Adana´nın tarihi simgelerini, Adana ile özdeşleşen tarihi Taşköprü, Kalekapısı, Büyüksaat, Kız Lisesi, Tepebağ evlerini tanıtmak istedim. Bu yapıların gelecek nesillere taşınması tek arzumdur. BUSMEK’te aldığım eğitimlerimi 2. kişisel sergimle taçlandırmaktan çok mutluyum” dedi.
BUSMEK’te aldığı tezhip, yağlı boya ve minyatür eğitimlerinin kendisine çok şey kattığını vurgulayan Esma Sakin, “Çalışmalarım BUSMEK’in genel sergilerinde birçok kez yer aldı. Ayrıca 2012’de İngiltere’nin Manchester şehrinde yapılan Türkiye Festivali’nde ve Fransa’nın Romorantin kentinde yapılan fuarda da sergilendi. BUSMEK sayesinde katıldığım bu etkinlikler beni motive etti. Yaşadığım kent Bursa’dan, doğduğum kent Adana’ya yaptığım bu sanat yolculuğunu sanatseverlerle paylaşmaktan dolayı da çok mutluyum” diye konuştu.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 14.11.2014 | Okunma sayısı:1430

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir