Haberler

BURSA’DAKİ GELİŞİME ARAP DÜNYASI DA HAYRAN KALDI

Font Boyutu

 30 NİSAN 2010

BASIN BÜLTENİ

BURSA’DAKİ GELİŞİME ARAP DÜNYASI DA HAYRAN KALDI
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, FİLİSTİN, ÜRDÜN, İRAN, KUVEYT VE KATAR’DAN GELEN YEREL YÖNETİCİLERE BİR YILDA HAYATA GEÇİRDİKLERİ ÇALIŞMALARI ANLATTI.


BURSA – Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Marmara Belediyeler Birliği Genel Kurulu’na katılmak için Bursa’ya gelen Filistin, Ürdün, İran, Kuveyt ve Katarlı belediye başkanlarına bir yıl içinde hayata geçirdikleri çalışmaları anlattı. Bursa’daki gelişmelere hayran kalan yabancı belediye başkanları, Başkan Altepe’ye işbirliği teklifinde bulundu.

Marmara Belediyeler Birliği’nin Genel Kurulu’na katılmak için Bursa’ya Arap ve Ortadoğu ülkelerinin yerel yöneticileri tarihi belediye binasında Başkan Recep Altepe’yi ziyaret etti. Filistin El Halil Belediye Başkanı Khaled Osaily, Beit Sahour Belediye Başkanı Hani Abdel Masih, Ürdün Al-Salt Büyükşehir Belediye Başkanı Salameh Al Hamad, Petra Bölgesi Başkan Vekili Mohammad Abulghanam, Asya Belediye Başkanları Forumu Genel Sekreteri Mohammed Khodadadi, Kuveyt Belediye Meclis Üyesi Jenan Boushahri, Katar Doha Belediye Başkanı Nassir Abdullah Al-Kaabi, Bahreyn Manama Meclis Başkanı Majeed Al-Djazeery, Bursa’da çok iyi ağırlandıklarını belirterek, misafirperverliği nedeniyle Başkan Altepe teşekkür etti.

Makam odasında bir süre yabancı konuklarıyla sohbet eden Başkan Altepe, daha sonra ise meclis salonuna geçerek burada bir yıllık çalışmaları hakkında bilgi verdi. Büyükşehir Belediyesi’nin bir yıllık çalışmalarının anlatıldığı film gösterisinin ardından konuşan Başkan Altepe, bir yıl içinde ulaşımdan çevreye, spordan altyapı yatırımlarına kadar hayata geçirilen çalışmaları anlattı.

Ürdün’ün Al-Salt Büyükşehir Belediye Başkanı Salameh Al Hamad ve Katar’ın Doha Belediye Başkanı Nassir Abdullah Al Kaabi, Bursa’da önemli çalışmaların yapıldığını gördüklerini ve yerel yönetimler arasındaki işbirliklerinin uluslararası düzeyde daha da geliştirilmesi gerektiğini söyledi. Kentteki gelişimin, yatırımların hayranlık uyandırıcı olduğunu dile getiren yabancı konular özellikle tarihi değerlerin yaşatılmasına gösterilen özenin dikkat çekici olduğunu vurguladılar.

Yabancı konuklar daha sonra ziyaretin anısına Başkan Altepe’ye çeşitli hediyeler sunarken, Başkan Altepe de konuklarına Bursa kitabı ile çeşitli hediyeler verdi. Büyükşehir Belediyesi anı defterini de imzalayan konuklar daha sonra Bursa’nın tarihi mekanlarını gezdi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 30.04.2010 | Okunma sayısı:3838

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu