Haberler

BURSA'DA YENİ YILIN İLK BEBEKLERİ DÜNYAYA GELDİ

Font Boyutu

Bursa’da Zübeyde Hanım Doğum Evi’nde dünyaya gelen yeni yılın ilk bebeklerine Ece ve Berat isimleri verildi.Devlet Bakanı Faruk Çelik, Vali Şahabettin Harput ve Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’da Zübeyde Hanım Doğum Evi’nde, yeni yılın ilk dakikalarında doğan bebekleri ziyaret ettiler.

Serap ve Mecnun Özgür çifti ile aynı zamanda Zübeyde Hanım Doğum Evi’nde görev yapan Semra Kartal ve eşi Ertan Kartal, evliliklerindeki ilk bebeklerine 2010 yılının ilk dakikasında kavuştu. Serap – Mecnun Özgür çiftinin 3 kilo 600 gram doğan kız bebeklerine Ece, Semra – Ertan Kartal’ın da 3 kilo 500 gram doğan erkek bebeklerine Berat adı verildi. Devlet Bakanı Faruk Çelik ve Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, saat 00.01’de dünyaya gelen bebeklere altın taktı.

“Yeni yıl barış getirsin”
AK Parti İl Başkanı Nagip Vardar’ın da katıldığı ziyarette Bakan Çelik, Vali Harput ve Başkan Altepe, aileleri de tebrik etti. Bakan Çelik, yeni yılın ilk dakikalarında ilk bebeklerine kavuşan ailelerin mutluluğunu paylaştıklarını söyleyerek, “Yeni yılda gözlerini açan ilk bebeklere ve ailelerine sağlıklı bir ömür ve mutluluk diliyorum” dedi. Yeni yılın yeni bir başlangıç olduğunu kaydeden Bakan Çelik, “2010 yılının daha sade ve barış dolu olmasını ve mutsuzlukların geride kalmasını temenni ediyorum” dedi. Başkan Altepe de iyi dileklerini ilettiği açıklamasında, “Yeni yılın herkes için mutlu bir yıl olmasını, Ece ve Berat’ın da bahtlarının açık olmasını diliyorum” dedi.

Bakan Çelik polislere çikolata ikram etti
Zübeyde Hanım Doğum Evi’nin diğer hastaları ile 3. seviye yeni doğan yoğun bakım ünitesini de gezerek Başhekim Şeref Nişancı’dan çalışmalarla ilgili bilgi alan Bakan Çelik, Vali Harput ve Başkan Altepe, daha sonra da Oulu Caddesi üzerinde trafik denetimlerini sürdüren görevli polislerin yeni yılını kutlayıp çikolata ikram etti.

Yeni yılın ilk saatinde AK Parti Milletvekili Ali Koyuncu ve İl Emniyet Müdürü Zeki Çatalkaya ile birlikte Ankara Caddesi üzerindeki Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’nü de ziyaret eden Bakan Çelik, Vali Harput ve Başkan Altepe, polislere görevlerinde başarılar diledi. Bursa’nın huzurlu bir kent olduğunu söyleyen Bakan Çelik, “Bursa’daki bu huzurun sağlanmasında büyük bir role sahipsiniz. Kendinizi önemseyin. Sizin sorumluluklarınızın farkındayız. Başarılı çalışmalarınızın devam edeceğine inanıyor ve diğer şehirlerin de Bursa gibi huzurlu hale gelmelerini diliyorum” diye konuştu. Konuşmaların ardından protokol üyeleri, birimin en yeni personeli ile birlikte pasta kesti.

Tarih: 01.01.2010 | Okunma sayısı:8563

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir