Haberler

Bursa’da ulaşım kalitesi artıyor

Font Boyutu

 24 ŞUBAT 2014

BASIN BÜLTENİ

BURSA’DA ULAŞIM KALİTESİ ARTIYOR
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ RAYLI SİSTEMİN YANI SIRA HAVA VE DENİZ ULAŞIMI İLE YENİ BİR ÇAĞ BAŞLATTIĞI BURSA’DA YILLARDIR İHMAL EDİLEN ANA CADDELERİ DE ASFALT YENİLEME VE TRETUVAR DÜZENLEMELERİ İLE DAHA KONFORLU HALE GETİRİYOR.
- ATATÜRK, ALTIPARMAK VE STADYUM CADDELERİNİN ARDINDAN ÇEKİRGE, BEŞEVLER YILDIRIM VE DAĞYOLU CADDELERİ İLE KESTEL KAVŞAĞI ÜST KOLLARINDA ASFALTLAMA ÇALIŞMALARI HIZLA SÜRÜYOR.

BURSA - Büyükşehir Belediyesi raylı sistemin yanı sıra hava ve deniz ulaşımı ile yeni bir çağ başlattığı Bursa’da yıllardır ihmal edilen ana caddeleri de asfalt yenileme ve tretuvar düzenlemeleri ile daha konforlu hale getiriyor. Atatürk, Altıparmak ve Stadyum Caddelerinin ardından Çekirge, Beşevler Yıldırım ve Dağyolu Caddeleri ile Kestel Kavşağı üst kollarında asfaltlama çalışmaları hızla sürüyor.

Bursa’da ulaşımın sorun olmaktan çıkması amacıyla raylı sistem yatırımlarının yanında bir dönemde 512 kilometre yeni yol açma ve yol genişletme çalışması gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi, kent merkezindeki ana arterleri de daha sağlıklı ve konforlu hale getirme çalışmalarına hız verdi. Daha önce şehir içi tramvay hattı güzergahı olan Atatürk, Altıparmak ve Stadyum Caddelerinde asfalt yenileme çalışmalarını tamamlayan Büyükşehir Belediyesi, merkez ilçelerdeki asfalt yenileme çalışmalarına hız verdi. Çekirge Caddesi, Beşevler Yıldırım Caddesi ve Dağyolu Caddesi ile Kestel Kavşağının üst kollarında devam eden asfalt yenileme çalışmalarının yanında tretuvar düzenlemeleriyle yıllardır ihmal edilen caddeler estetik bir görünüme kavuşurken, şehir içi ulaşım da daha konforlu hale geliyor.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 24.02.2014 | Okunma sayısı:2482

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir