Haberler

BURSA’DA TÜRKÜ ŞÖLENİ

Font Boyutu

 15 HAZİRAN 2010

BASIN BÜLTENİ

BURSA’DA TÜRKÜ ŞÖLENİ
- BURSA, ‘BU TOPRAĞIN TÜRKÜLERİ’ KONSERİ İLE RENKLENDİ.
- ‘49. ULUSLARARASI BURSA FESTİVALİ’ KAPSAMINDA GERÇEKLEŞTİRİLEN KONSERDE AYNI SAHNEYİ PAYLAŞAN SANATÇILAR FUAT SAKA, ŞÜKRİYE TUTKUN, HÜSEYİN TURAN VE SÜMER EZGÜ, EN GÜZEL ŞARKILARINI BURSALILAR İÇİN SESLENDİRDİ.
- USTA SANATÇI EZGÜ, ŞAMPİYON BURSASPOR’A UYARLADIĞI ‘ANADOLU’DAN GELDİK’ TÜRKÜSÜYLE GÖNÜLLERİ FETHETTİ.

BURSA – Büyükşehir Belediyesi tarafından, ‘49. Uluslararası Bursa Festivali’ kapsamında gerçekleştirilen ‘Bu Toprağın Türküleri’ konseri, usta sanatçılar Fuat Saka, Şükriye Tutkun, Hüseyin Turan ve Sümer Ezgü’yü aynı sahnede buluşturdu.

Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu’nda gerçekleştirilen konserde, ‘Zeytinyağlı Yiyemem’ türküsüyle sahneye çıkan sanatçılar, ‘Bursa’nın ufak tefek taşları’ ve ‘Bursalı mısın kadifeli gelin’ gibi sevilen türküleriyle gönülleri fethetti. Usta sanatçıların jestine sanatseverler de alkışlarıyla karşılık verdi.

Başkan Altepe’ye teşekkür
Bursa’da coşkulu bir geceye adını yazdıran sanatçılar, daha sonra da teker teker sahneye çıkarak, Türkiye’nin farklı yörelerine ait en beğenilen türkülerini seslendirdi. Bursa’da konser vermekten dolayı mutluluk duyduklarını kaydeden sanatçılara hayranları da eşlik etti. Şükriye Tutkun, konser heyecanını dile getirdiği konuşmasında, “Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin Bursa için yaptıklarını biliyorum. Bundan sonra da bu kente çok güzel yatırımlar yapılacağına inanıyorum” dedi. Sanatçılar Başkan Altepe’ye sanata verdiği destekten dolayı teşekkür etti.

Ezgü’den şampiyon Bursaspor’a özel türkü
Usta sanatçı Sümer Ezgü de konserde, özel repertuarı ve sahne şovuyla sevenlerini coşturdu. Davuldan darbukaya ve tahta kaşığa 6 çeşit enstrümanı çalarak, ustalığını konuşturan Ezgü, Bursaspor’un Turkcell Süper Lig’de kazandığı şampiyonluktan sonra Bursaspor’a uyarladığı ‘Anadolu’dan Geldik’ türküsünü de coşkuyla söyledi. Bursaspor bayrağıyla sahneye çıkan Ezgü, “Uludağ’ın ayazından, yeşil ile beyazından, Ata’mızın stadından, Anadolu’dan geldik…” diye başlayan türküyü, Bursalılar’ın isteği üzerine iki kez seslendirdi. Renkli görüntülerin yaşandığı konserin ardından, sanatçılara çiçek verildi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 15.06.2010 | Okunma sayısı:8944

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu