Haberler

Bursa’da türkü şöleni

Font Boyutu

29 OCAK 2018

 

BASIN BÜLTENİ

 

Bursa’da türkü şöleni

- Bursa Büyükşehir Belediyesi Orkestra Şube Müdürlüğü Türk Halk Müziği Bölümü, usta sanatçı Ali Çakar’ın sahneye çıktığı muhteşem konserde sanatseverlere keyifli bir müzik ziyafeti sundu.

 

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi Orkestra Şube Müdürlüğü Türk Halk Müziği Bölümü, usta sanatçı Ali Çakar’ın konuk olarak sahneye çıktığı muhteşem konserde sanatseverlere keyifli bir müzik ziyafeti sundu.

 

Bursa Büyükşehir Belediyesi Orkestra Şube Müdürlüğü Türk Halk Müziği Bölümü, Ocak ayı konserini Tayyare Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdi. Sanatseverlerin yoğun ilgiyle izlediği konser, Altan Göl’ün şefliğinde gerçekleştirildi.

‘Yandım Allah’, ‘Al Yorgan Atılmıyor’, ‘İzmir’in İçinde Al Yeşil Bayrak’, ‘Yarım Gelir Asta Asta’ ve ‘Tütüne mi Gidersin’ gibi sevilen eserlerin seslendirildiği konserde, Erzurum’dan Kırıkkale’ye, Giresun’dan Rumeli’ye kadar pek çok farklı yöreden türkülerle dinleyenlere müzik ziyafeti sunuldu.

Usta sanatçı Ali Çakar’ın konuk olarak sahneye çıktığı konserde, Büyükşehir Belediyesi Karagöz Halk Dansları Topluluğu da gösterileriyle programa renk kattı. Gecenin sonunda Büyükşehir Belediyesi Orkestra Şube Müdürü Turgay Mercan, şef Altan Göl ile sanatçı Ali Çakar’ı tebrik etti.

 

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

BASIN YAYIN VE HALKLA İLİŞKİLER DAİRESİ BAŞKANLIĞI

Tarih: 29.01.2018 | Okunma sayısı:2606

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu