Haberler

Bursa’da ‘Sazlı Cazlı Karadeniz’ konseri

Font Boyutu

11 MAYIS 2016

BASIN BÜLTENİ

Bursa’da ‘Sazlı Cazlı Karadeniz’ konseri
- ‘Sazlı Cazlı Karadeniz 2016’ konserleri, Türkiye turnesine 12 Mayıs Perşembe günü (YARIN) saat 20.00’da Ördekli Hamamı Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek konserle Bursa’dan başlıyor.

BURSA – Bursa’da keyifli anlara imza atacak olan ‘Sazlı Cazlı Karadeniz 2016’ konseri, 12 Mayıs Perşembe günü (YARIN) saat 20.00’da Ördekli Hamamı Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

ABD Büyükelçiliği’nin Türk ve Amerikalı müzisyenlerden oluşan ‘Sazlı Cazlı’ sanat projesi, Bursa’da sanatseverlerle buluşacak. ‘Müzik ruhun gıdasıysa caz mükellef Karadeniz kahvaltısıdır’ söylemiyle yola çıkılan proje konseri, yarın Bursa’da…
Türk ve Amerikanlılardan oluşan özel orkestra, Karadeniz türkülerini caz yorumuyla seslendirecek. Geçen sene Anadolu illerinde Neşet Ertaş türkülerini seslendiren orkestra, bu yıl Karadeniz türkülerinden oluşan repertuarlarıyla sanatseverlerle buluşacak. Proje kapsamında sanatçılar, Bursa’nın ardından Bartın, Zonguldak, Karabük ve Kastamonu illerinde de konserler verecek. Türkiye turnesine Bursa’dan başlayacak olan orkestrada Caz müzisyeni ve eğitmen Emre Kartari’ye Yahya Geylan, Ayça Kartari, Onur Puza, Stewart Todd ve Taylor Barnett da eşlik ediyor.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 11.05.2016 | Okunma sayısı:1672

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir