Haberler

BURSA'DA RAMAZAN KEYFİ BAŞLIYOR

Font Boyutu

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Temaşa-i Ramazan 2009’ etkinlikleri, vatandaşlara eski ramazanların nostaljik keyfini yaşatacak.

Dostluğun, birlik, beraberliğin ve paylaşmanın en yoğun yaşandığı Ramazan ayı, Bursa’da birbirinden özel etkinliklerle daha da anlamlı hale gelecek. Tasavvuf müziğinden, animasyon gösterilerine, karagöz - hacivat oyunlarından, tiyatroya, orta oyunundan, faslı ramazan konserlerine, saz ekibinden, sanatçılara, sema gösterilerine kadar birbirinden güzel programlar, kentin farklı noktalarında Bursalılarla buluşacak. Büyükşehir Belediyesi tarafından 7 ilçede 18 ayrı mekanda gerçekleştirilecek olan 66 etkinliğin ilk sanatçı konuğu ise Şükriye Tutkun olacak.

 

Şükriye Tutkun konseri Orhangazi Parkı’nda

‘Temaşa-i Ramazan 2009’un ilk etkinliği, 22 Ağustos Cumartesi günü (YARIN) saat 21.00’da Orhangazi Parkı’nda başlayacak. İzleyenleri eğlendirirken, geçmiş ramazanların nostaljisini de yaşatacak olan Ramazan animasyonlarının ardından, saat 22.30’da ünlü sanatçı Şükriye Tutkun sahneye çıkarak en sevilen eserleri Bursalılar için seslendirecek.

Bursa’da bir ay boyunca Fatih Kısaparmak, Erkan Oğur, Tolga Çandar, Dursun Ali Erzincanlı, Mesut Yavaş, Veysel Bilen, Sinan Topçu, Yetiş Öztürk gibi ünlü sanatçıların renk katacağı Ramazan programları, Orhangazi Parkı, Kent Meydanı, Karagöz Müzesi, Yıldırım Huzurevi, İhsaniye Pazaryeri, Akpınar, Beşevler futbol sahası, Ataevler, Kent Müzesi, Hamitler Teoman Özalp Parkı, Pınarbaşı, Tophane, Ahmet Taner Kışlalı Meydanı, Mudanya, Gemlik, Gürsu ve Kestel’de gerçekleştirilecek.

Tarih: 21.08.2009 | Okunma sayısı:10055

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir