Haberler

BURSA'DA PLAJ FUTBOLU HEYECANI BAŞLIYOR

Font Boyutu

Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) işbirliğiyle düzenlenen Garanti Plaj Futbol Ligi Bursa (Merkez) Etabı (18. etabı), 15 – 17 Eylül tarihleri arasında Kültürpark Spor Kompleksi’nde gerçekleştirilecek.

Türkiye’de iki yıldan beri düzenlenen ve Bursa’da bu yıl ilk kez kent merkezinde yapılacak olan Garanti Plaj Futbol Ligi 18. etabı, futbol camiasında büyük heyecan uyandırdı. Büyükşehir Belediyesi Kültürpark Sosyal Tesisleri’nde devam eden hazırlıkları yerinde inceleyen Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkan Yardımcısı İlhan Satık, Garanti Bankası ve TFF desteği ile Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde Bursa’nın merkezinde ilk kez düzenlenen Plaj Futbol Ligi’nin 15 Eylül Salı gününden itibaren 3 gün boyunca kentte adrenalin dolu anlara sahne olacağını belirtti. Ramazan ayı nedeniyle maçların iftardan sonra yapılacağını söyleyen Satık, müsabakalarda birinci olan takımın 23 – 30 Eylül tarihleri arasında Alanya’da yapılacak ‘Süper Finaller’ karşılaşmalarına katılacağını da duyurdu.

Bursaspor’un yıldızlarından ‘Şöhretler Maçı’
Türkiye Futbol Federasyonu Plaj Futbolu Departmanı sorumlularından Algun Erdem de ilk kez kent merkezinde düzenlenecek karşılaşmalarda Gemlikspor, Muradiyespor, Altınokspor, Meskenspor, Akçalarspor, Yeni Karamanspor, Ayyıldızspor ve Ahmetpaşaspor olmak üzere 8 takımın kıyasıya yarışacağını belirtti. Garanti Plaj Futbol Ligi’nde ilk iki gün maçların saat 21.00’de başlayacağını tekrarlayan Erdem, “Final gününde Bursaspor’un eski şöhretlerinin gösteri yapacağı ‘Şöhretler Maçı’, final maçından önce gerçekleştirilecek. Organizasyona tüm Bursalıların destek vermesini bekliyoruz” dedi. Finalde birinci olacak takımın, daha önce Plaj Futbol Ligi’nin Mudanya etabında birinci olan Zaferspor ile birlikte Alanya’da Bursa’yı temsil edeceğini anlatan Erdem, “Türkiye’de ilk kez bir ilden iki takım ‘Süper Finaller de Bursa’yı temsil edecek. Bu gurur Bursa’mıza nasip oldu. Bizlere bu fırsatı sunan Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Tarih: 12.09.2009 | Okunma sayısı:4619

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir