Haberler

BURSA'DA PLAJ FUTBOLU COŞKUSU BAŞLADI

Font Boyutu

Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) işbirliğiyle düzenlenen ve üç gün boyunca plaj futboluna gönül verenleri bir araya getirecek olan Garanti Plaj Futbol Ligi Bursa (Merkez) Etabı (18. etabı), Kültürpark Spor Kompleksi’nde yapılan coşkulu bir açılışa sahne oldu.

Bursa’da ilk kez kent merkezinde gerçekleştirilen Garanti Plaj Futbol Ligi 18. etabı, AK Parti Bursa İl Başkanı Nagip Vardar ile AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Yusuf Dündar, Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkan Yardımcısı İlhan Satık ve Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) yetkililerinin de hazır bulunduğu törenle başladı.

 

“Fairplay ruhunu koruyacak”

Plaj futbolunun TFF ile birlikte Brezilya’nın Copacabanna sahillerinden Türkiye’ye getirilmesine yoğun emek veren Eski Milli Sporcu Şamil Bilgin, 2006 yılından bu yana Türkiye’de kuzeyden güneye kadar 6 bölgede plaj futbol ligi yapıldığını belirtti. Bursa’da Mudanya etabının ardından ilk kez kent merkezinde ligin hayata geçirildiğine değinen Bilgin, “Bize Bursa merkezinde bu organizasyonu yapmamıza olanak sağlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe başta olmak üzere Büyükşehir Belediyesi’ne ve çalışanlarına federasyonumuz adına çok teşekkür ediyoruz. Fairplay burada da ruhunu koruyacak. Maçlar centilmence başlayacak ve sonuçlanacak” dedi.

 

“Plaj futbolunda gençler sporu spor için yapıyor”

Türkiye genelinde bugüne kadar 17 etabın yapıldığını ifade eden Bilgin, kırmızı karta dahi sahne olmayan organizasyonun başarısına dikkat çekti. Bilgin, yeşil sahalarda futbolun bazı gerginliklere sahne olduğunu dile getirerek, “Bu tür durumları plaj futbolunda yaşamıyoruz. Çünkü burada mücadele eden gençler, bu özgürlük sporunun tadını sonuna kadar çıkarıp, sporu spor için yapıyorlar. Dostluk ve kardeşliğin yücelmesi için yapıyorlar. FIFA da dünyada futbolu bu yüzden sürekli geliştiriyor” şeklinde konuştu. Bilgin, 18’den 42 yaşına kadar herkesin plaj futbolu ile uğraşabildiğine değinerek, gençlerin bu spora yöneltilmesi gerektiğini ifade etti.

 

Satık, açılış vuruşu ile organizasyonu başlattı

Garanti Plaj Futbol Ligi’nin 3 gün boyunca kentte heyecan dolu anlara sahne olacağının vurgulandığı açılışta AK Parti İl Başkanı Nagip Vardar da “Bu akşam çok önemli bir geceyi paylaşıyoruz. Garanti Bankası ve TFF desteği ile Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen plaj futbol liginin açılışını yapıyoruz. Bursa çok önemli bir organizasyona sahne oluyor” dedi.

İlk kez Ramazan ayı nedeniyle plaj futbolunun gece gerçekleştirildiğini kaydeden Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkan Yardımcısı İlhan Satık, İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, açılış vuruşunu yaparak Garanti Plaj Futbol Ligi Bursa etabının startını verdi. Satık, üç günün sonunda müsabakalarda birinci olan takımın, daha önce Plaj Futbol Ligi’nin Mudanya etabında birinci olan Zaferspor ile birlikte 23 – 30 Eylül tarihleri arasında Alanya’da yapılacak ‘Süper Finaller’ karşılaşmalarında Bursa’yı temsil edeceğini duyurdu. Gemlikspor ve Muradiyespor karşılaşmasıyla başlayan ligin ilk akşamında Altınokspor ile Meskenspor, Akçalarspor ile Yeni Karamanspor ve Ayyıldızspor ile Ahmetpaşaspor da ilk kez karşı karşıya geldi.

 

Maçların sonuçları

Gemlikspor – Muradiyespor 6 – 3

Meskenspor – Altınokspor 8 – 2

Akçalarspor – Yeni Karamanspor 8 – 7

Ayyıldızspor – Ahmetpaşaspor 7 – 3

Tarih: 16.09.2009 | Okunma sayısı:7364

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir