Haberler

BURSA’DA HALK DANSLARI HEYECANI

Font Boyutu

2 HAZİRAN 2011

BASIN BÜLTENİ

BURSA’DA HALK DANSLARI HEYECANI
- MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI TARAFINDAN ORGANİZE EDİLEN “23. YAYGIN EĞİTİM KURUMLARI ARASI HALK OYUNLARI DÜZENLEMELİ DAL TÜRKİYE FİNALİ”, 5 HAZİRAN PAZAR GÜNÜ BURSA’DA YAPILACAK.

BURSA – Milli Eğitim Bakanlığı Okuliçi Beden Eğitimi Spor ve İzcilik Dairesi Başkanlığı tarafından bu yıl 23.’sü gerçekleştirilen “Yaygın Eğitim Kurumları Arası Halk Oyunları Düzenlemeli Dal Türkiye Finali”, 5 Haziran Pazar günü Bursa’da yapılacak.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 1989 yılından bu yana yapılan yarışmalar, Türkiye Halk Oyunları camiası tarafından Türk folklorunu canlı tutmak ve gelecek kuşaklara yaymak için en organize ve başarılı yarışmalar olarak nitelendiriliyor.
Bursa’da gerçekleştirilecek ve Adıyaman, Ankara, Antalya, Artvin, Diyarbakır, Eskişehir, İzmir, Kars, Kütahya, Mersin, Ordu ve Tekirdağ’dan gelen 12 bölge birincisi ekibin Atatürk Kongre Kültür Merkezi (Merinos AKKM) Osmangazi Salonu’nda yeteneklerini yarıştıracağı “Yaygın Eğitim Kurumları Arası Halk Oyunları Düzenlemeli Dal Türkiye Finali”, 5 Haziran Pazar günü saat 19.00’da başlayacak.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

Tarih: 02.06.2011 | Okunma sayısı:8175

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir