Haberler

BURSA'DA GÜVEÇ LEZZETİ

Font Boyutu

Türk mutfağının eşsiz yemeklerinden tatmak isteyenlerin vazgeçilmez adresi Güveç Lezzet Evi, damak tadına düşkün olanları Duaçınarı’ndan sonra şimdi de Uluyol’da ağırlamaya başladı.

Gerçek odunlu kara fırında pişen ‘Kuzu İncik’, ‘Fırında Kaşarlı Mantar’, ‘Kuzu Tandır’, ‘Ali Nazik Kebabı’ ve ‘Bodrum Kebabı’ gibi yemeklerin bulunduğu mekan, geleneksel çizgisiyle farkını gözler önüne sunuyor. Birbirinden özel yemeklerini kendine has tarzıyla sunan Güveç Lezzet Evi’nin ilk şubesinin açılış kurdelesini, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe kesti. ‘Hayırlı olsun’ dileğinde bulunarak açılışı yapan Başkan Altepe, “Geleneksel mutfağımız bizim kültürümüzün en güzel parçası. Değerlerimize sahip çıkmalıyız. Odunlu kara fırında yemeklerini pişiren Güveç Lezzet Evi de bu bağlamda kendisini geliştirdi ve markasını yeni şubesiyle pekiştirdi” dedi. Mekanı gezen Başkan Altepe, bir süre sohbet ettiği aşçılardan yemekler hakkında da bilgiler aldı.

Güveç Lezzet Evi, sınırları aşan tadını, gelecek yıl İstanbul’da açılması planlanan yeni şubeye de taşımaya hazırlanıyor.

Tarih: 23.09.2009 | Okunma sayısı:8180

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir