Haberler

BURSA’DA FESTİVAL COŞKUSU

Font Boyutu

 11 HAZİRAN 2010

BASIN BÜLTENİ

BURSA’DA FESTİVAL COŞKUSU
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN DÜZENLENEN ‘49. ULUSLARARASI BURSA FESTİVALİ’, 12 HAZİRAN CUMARTESİ GÜNÜ SENFONİK AÇILIŞ KONSERİ İLE BAŞLIYOR.

BURSA – Türkiye’nin en uzun soluklu kültürel etkinliği olan ve bu yıl 49.’su düzenlenen ‘Uluslararası Bursa Festivali’, 12 Haziran Cumartesi günü, senfonik açılış konseri ile başlıyor.
Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu’nda saat 21.30’da başlayacak konserde, Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası (BBDSO), Ender Sakpınar’ın şefliğinde sahneye çıkacak. Orkestra, Demet Akbağ ve Ata Demirer’in rol aldığı ‘Eyvah Eyvah’ filminin müzikleriyle ününü pekiştiren klarnet sanatçısı Serkan Çağrı ve Vokaliz grubu ile muhteşem bir konsere imzasını atacak.

Zengin program
‘49. Uluslararası Bursa Festivali’nde, 14 Haziran Pazartesi akşamı ‘Bu Toğrağın Türküleri’ başlıklı konserde ünlü sanatçılar Fuat Saka, Şükriye Tutkun, Sümer Ezgü ve Hüseyin Turan, Bursalılar’la buluşacak. 16 Haziran Çarşamba günü Harem Müzikali, 19 Haziran Cumartesi günü ‘Yıldırım Gürses’i Anma Gecesi’, 22 Haziran Salı günü Teoman konseri, 23 Haziran Çarşamba günü Zuhal Olcay ve Bülent Ortaçgil konseri, 25 Haziran Cuma günü Emir Kusturica ile Balkan Müzikleri konseri, 26 Haziran Cumartesi günü Jazzing Flamenco gösterisi, 28 Haziran Pazartesi günü Alphaville, 30 Haziran Çarşamba günü Mustafa Sandal konseri, 2 Temmuz Cuma günü dünyaca ünlü sanatçı Lara Fabian’ın konseri ve 5 Temmuz Pazartesi günü Rus Kızılordu Korosu’nun gösterisi sanatseverler tarafından izlenebilecek.

“Bursa, renkli günler geçirecek”
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, ‘49. Uluslararası Bursa Festivali’nin kapsamlı içeriğiyle kentte kültür ve sanat rüzgarı estireceğini söyledi. Festival kapsamında en sevilen sanatçıların muhteşem performanslarını sergileyeceğini söyleyen Başkan Altepe, “Bursa’da festival coşkusu başlıyor. 49 yıldır Bursalılar’ı buluşturan ve kaynaştıran bir gelenek olan ‘Uluslararası Bursa Festivali’, bu yıl geçen seneden daha kapsamlı bir programla sanatseverlere hitap edecek. Bursa, renkli günler geçirecek” dedi.
Başkan Altepe, tüm sanatseverleri festival programını izlemeye davet etti.
Festival programına www.bursafestivali.org adlı internet sitesinden ulaşılabilecek.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 11.06.2010 | Okunma sayısı:13081

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir