Haberler

BURSA’DA FESTİVAL BEREKETİ

Font Boyutu

2 TEMMUZ 2011

BASIN BÜLTENİ

BURSA’DA FESTİVAL BEREKETİ
- TÜRK SANAT MÜZİĞİ’NİN USTA SANATÇILARI MELİHAT GÜLSES VE AHMET ÖZHAN, ‘50. ULUSLARARASI BURSA FESTİVALİ’ KAPSAMINDA BURSA’DA MUHTEŞEM BİR KONSER VERDİ.
- ÖZHAN VE GÜLSES’İN MUHTEŞEM SAHNE PERFORMANSINA ŞAHİT OLAN SANATSEVERLER, ANİDEN BAŞLAYAN YAĞMURA RAĞMEN KONSERİ SONUNA KADAR KEYİFLE İZLEDİ.
- USTA SANATÇILAR DA HAYRANLARININ SEVGİ VE İLGİSİ KARŞISINDA ÇOK MUTLU OLDUKLARINI SÖYLEDİ.

BURSA – ‘50. Uluslararası Bursa Festivali’ kapsamında Bursa’da aynı sahneyi paylaşan usta sanatçılar Ahmet Özhan ve Melihat Gülses, yağmura rağmen konseri coşkuyla izleyen sevenlerine müzik ziyafeti çekti.

Büyükşehir Belediyesi Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV) tarafından gerçekleştirilen ‘50. Uluslararası Bursa Festivali’, Türk Sanat Müziği’nin iki usta ismi Melihat Gülses ve Ahmet Özhan’ı ağırladı.
Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu’nda sahneye çıkan Gülses ve Özhan, en sevilen şarkılarını Bursalılar için seslendirdi. Gecede yağan yoğun yağmura rağmen 1,5 saat sahnede kalan sanatçılar, hayranlarına keyifli anlar yaşattı. Türk Sanat Müziği’nin en sevilen eserlerinden olan ‘Ağlama Değmez Hayat Bu Gözyaşlarına’, ‘Yalnız Benim İçin Bak Yeşil Yeşil’, ‘Buruk Acı’, ‘Tövbeler Tövbesi’ ve ‘Hatırla Sevgili’ gibi şarkıları söyleyen sanatçılar, sevenlerini nostaljik bir müzik yolculuğuna çıkardı.
Önce tek tek sahneye çıkan, konseri ise düetlerle noktalayan usta sanatçılar, Bursa’da yağan yağmura rağmen sevenlerinin konseri sonuna kadar izlemesinin heyecanını ve sevincini yaşadıklarını söylediler.
Konserin kendisini çok mutlu ettiğini anlatan Melihat Gülses, açıklamasında Ahmet Özhan’ın çok değerli bir sanatçı olduğunu vurguladı. Gülses ile aynı sahneyi paylaşmanın sevincini yaşadığını kaydeden Özhan ise sanatseverlere de övgüler yağdırarak, “Bursa, mihenk taşıdır. Eğer Bursa seyircisi eğlendiyse, biz de konserde eğleniriz. Bu hep böyle olmuştur. Ama bu gece bu konserde gerçekten çok eğlendik” diye konuştu.
‘Uluslararası Bursa Festivali’nin 50. yılını kutlamasının önemine değinen sanatçılar, festivalin daha nice yıllar devam etmesini dilediler.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

Tarih: 02.07.2011 | Okunma sayısı:6077

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu