Haberler

BURSA’DA CUMHURİYET SEVİNCİ

Font Boyutu

 29 EKİM 2010

BASIN BÜLTENİ

BURSA’DA CUMHURİYET SEVİNCİ
- TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NİN KURULUŞUNUN 87. YILDÖNÜMÜ, BURSA’DA COŞKUYLA KUTLANIYOR.
- TAYYARE KÜLTÜR MERKEZİ’NDE YAPILAN AÇILIŞ KONUŞMALARIYLA BAŞLAYAN KUTLAMALAR, HAVA MUHALEFETİ NEDENİYLE, 31 EKİM PAZAR GÜNÜ ATATÜRK ANITI ÖNÜNDE GERÇEKLEŞTİRİLECEK.

BURSA – Cumhuriyet’in kuruluşunun 87. yıldönümü, Bursa’da coşkuyla kutlanıyor.
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları, Tayyare Kültür Merkezi’nde yapılan açılış töreniyle başladı.

Bursa’da coşkulu anlara imza atacak olan Cumhuriyet Bayramı kutlamalarının gösterileri ve tören yürüyüşü, 31 Ekim Pazar günü Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirilecek.
Cumhuriyet’in kuruluşunun 87. yıldönümü sebebiyle Tayyare Kültür Merkezi’nde yapılan törene Bursa Valisi Şahabettin Harput, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Garnizon ve Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Zeki Es, İl Milli Eğitim Müdürü Atilla Gülsar, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar ile AK Parti İl Başkanı Sedat Yalçın katıldı.

Vali Şahabettin Harput, törende yaptığı açılış konuşmasında, “Cumhuriyet’in 87. yıldönümünü büyük bir coşku ve heyecanla kutluyoruz. Cumhuriyet, doğrudan doğruya milletin egemen olduğu ve egemenliğin kayıtsız şartsız millete ait olduğunun tespitidir. Bir milletin yaşayabilmesi, sağlam karakterli, bilgili, inançlı, vizyon sahibi ve idealist gençlerinin bulunmasıyla olur” dedi.

“21. asır büyük Türkiye’nin asrı olacaktır”
Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin güçlenmesini istemeyen ve bunu kendi çıkarlarına ters gören devletlerin olacağını ifade eden Vali Harput, Türkiye üzerine oyunlar oynandığını ancak bunun sonuç vermeyeceğini belirterek, “Türk Milleti, en kısa zamanda dünyanın en güçlü ülkeleri arasında yerini alacaktır. 21. asır büyük Türkiye’nin asrı olacaktır. Altını çiziyorum, bizim asrımız olacaktır. Bu bir tutku, aşk ve şuurdur” diye konuştu.
Türkiye’nin gücüne dikkat çeken Harput, “Artık kimse, Türkiye’nin gücünü göz ardı edemez. Bursa olarak, Cumhuriyetimiz’in 87. yılında geleceğimize umut ve güvenle bakıyoruz” ifadesini kullandı.
Daha sonra Uludağ Üniversitesi öğrencisi Tuğba Turan ‘Bize Sorarsanız Çocuklar’ adlı şiirini, Bursa Anadolu Erkek Lisesi öğrencisi Mehmet Onat da ‘Mustafa Kemal Havası’ adlı şiirini okudu. Cumhuriyet Bayramı kutlamaları, 31 Ekim Pazar günü saat 11.00´da Heykel’deki Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirilecek.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 29.10.2010 | Okunma sayısı:7418

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu