Haberler

BURSA'DA 'BEYAZ ZAMBAK'LAR AÇIYOR

Font Boyutu

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’nın yaşam kalitesini marka kentlere eşdeğer konuma ulaştıracak çalışmalar kapsamında hayata geçirilen Beyaz Zambak projesi ile kentteki sağlıklı ve hijyenik işletmelerin arttığını söyledi.

Büyükşehir Belediyesi, Yerel Gündem 21, Johnson Diversey işbirliği ve İl Sağlık Müdürlüğü desteğiyle hayata geçirilen ‘Beyaz Zambak’ projesinin sertifika töreni Almira Hotel’de gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’da faaliyete geçirilen çalışmaların katılımcılık ve ortaklık anlayışı ile geliştirildiğine işaret ederek, Beyaz Zambak projesini devam ettiren 60 işletmenin yanı sıra 40 işletmenin daha geçerli not olan 80’in üzerinde hijyen puanı toplayarak sertifika almaya hak kazandığını söyledi. Projeyi devam ettiren işletmelerin teşekkür belgesiyle ödüllendirileceğini ifade eden Başkan Altepe, “Halkın sağlığını temel alan Beyaz Zambak projesine destek vererek hijyene ve tüketici sağlığına önem veren işletmelerimizi kutluyorum” dedi.

İlgililere eğitim verildi
Proje hakkında detaylı bilgiler veren Başkan Altepe, “Belediye zabıtaları ve gıda mühendisleri; Johnson Diversey Türkiye’nin bulup geliştirdiği, işlevselliği tüm dünyada tartışmasız kabul edilen ‘Haccp Prensipleri’ doğrultusunda eğitildi. Bu noktada hazırlanan hijyen ölçme, değerlendirme ve geliştirme ürünü olan ‘Hot Spots’ ile işletmelerin hijyen kontrolleri yapıldı” dedi. Başkan Altepe, “Bursalılar, Beyaz Zambak sertifikalarını ve Beyaz Zambak amblemli bayrakları ile uluslararası hijyen standartlarında hizmet sunduğunu kanıtlayan yerlerden gönül rahatlığı ile yararlanabilecekler” diye konuştu.

“Bu tür çalışmalar kentin kalitesini destekler”
Bursa Vali Vekili Selman Yenigün, Bursa’nın kalitesini artıran bu tür çalışmaların kentin turizm ve kültür kenti kimliğini desteklediğini söyledi. Yenigün, “Dışarıdan kentimize gelen insanlara verilecek hizmetlerin en üst düzeyde tutulması bu çalışmalar sayesinde gerçekleştiriliyor. İşletmecilerimize böyle bir aktivitede yer almalarından dolayı teşekkür ediyorum. İddialı olan bir kentin bireylerini ve esnafını en iyi hizmeti sunmak için gösterdikleri gayretten dolayı kutluyorum” dedi.
Konuşmaların ardından işletmelere sertifikaları, Başkan Altepe ve Vali Vekili Selman Yenigün, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Vekili Seyfettin Avşar, Yardımcısı Necmettin Şenocak, Yerel Gündem 21 Genel Sekreteri Rıfat Bakan, Mudanya Belediye Başkanı Hasan Aktürk, Sağlık Müdür Vekili Yüksel Yöndem, Milli Eğitim Şube Müdürü Şükrü Bildik, Johnson Diversey Gıda ve İçecek Hijyeni Satış Müdürü Kürşat Ulus tarafından verildi.

Tarih: 17.08.2009 | Okunma sayısı:7460

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir