Haberler

BURSA’DA BALKAN ESİNTİSİ

Font Boyutu

 

24 MAYIS 2010

BASIN BÜLTENİ

BURSA’DA BALKAN ESİNTİSİ
- MAKEDONYALI BOŞNAK RESSAM BİLGAİP KOÇİSTA’NIN RESİM SERGİSİ, 29 MAYIS CUMARTESİ GÜNÜNE KADAR TAYYARE KÜLTÜR MERKEZİ’NDE İZLENEBİLECEK.
- ESERLERİN GELİRİNİN YARISI DA KİMSESİZ ÇOCUKLARA BAĞIŞLANACAK.

BURSA – Makedonyalı Boşnak Ressam Bilgaip Koçista, el emeği eserlerini Bursalı sanatseverlerle buluşturuyor.

Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen sergi, Tayyare Kültür Merkezi Cemal Nadir Güler Sanat Galerisi’nde düzenlenen törenle açıldı. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Necmettin Şenocak’ın açılışını yaptığı sergide, Koçista’nın, ‘Boşnak Kahvesi’, ‘Yarı Kalpli Filistin Bayrağı’, ‘Kaligrafi’, ‘Kelebek’, ‘Manzara’, ‘Çeşme’, ‘Yalnızlık’, ‘Bilgi Fedakarlıktır’, ‘Siyah Kelebek’ ve ‘Şeftali’ adlı tablolarından oluşan 28 eser sergilendi. Büyükşehir Belediyesi bürokratlarının ve sanatseverlerin ilgiyle izlediği sergide, Şenocak, resimleri çok beğendiğini anlatarak Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe adına Ressam Koçista’ya çini armağan etti. Makedonyalı Ressam Koçista da tablolarını Bursa’da sanatseverlerle buluşturmanın heyecanını yaşadığını ifade etti.
Fiyatları 700 ile 3 bin 600 TL arasında değişen eserlerin satışından elde edilecek gelirin yarısı, kimsesiz çocuklara bağışlanacak. Sergi, 29 Mayıs Cumartesi gününe kadar görülebilecek.


BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 24.05.2010 | Okunma sayısı:5415

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir