Haberler

Bursa’da ‘Avrupa Miras Günleri’ başlıyor

Font Boyutu

31 EKİM 2013

BASIN BÜLTENİ

Bursa’da ‘Avrupa Miras Günleri’ başlıyor
- Bursa’da, ‘Kırsal ve Kentsel Mirasın Birlikteliği’ temasıyla gerçekleştirilecek olan ‘Avrupa Miras Günleri’, 1 Kasım Cuma günü (YARIN) başlıyor.

BURSA – Bursa, ‘Avrupa Miras Günleri’ne ev sahipliği yapıyor. ‘Kırsal ve Kentsel Mirasın Birlikteliği’ temasıyla gerçekleştirilecek olan ‘Avrupa Miras Günleri’, 1 Kasım Cuma günü (YARIN) saat 09.30’da Tayyare Kültür Merkezi’nde yapılacak açılış paneliyle başlıyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle, ‘Kırsal ve Kentsel Mirasın Birlikteliği’ temasıyla düzenlenen ‘Avrupa Miras Günleri’ne, 1 – 3 Kasım tarihlerinde Bursa ev sahipliği yapıyor. Program kapsamında UNESCO Dünya Mirası Adaylık Süreci ve Yönetim Planı açılış paneli, Arkeopark açılış töreni, Muradiye Türbelerinin ziyarete açılış töreni, Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı müzelerin etkinlik takvimi boyunca açık ve ücretsiz olmasının sağlanması, ‘Bursa’da Surlar Var’ etkinliği, ‘UNESCO Dünya Mirası Adayı Cumalıkızık’ gezisi ve konserler düzenlenecek. Tekstil ve Sanayi Müzesi’nde İpek Bölümü’nde ipek üretiminin yapılması ve Dikiş Makinaları Tarihi sergisi ile Enerji Müzesi’nde Radyoların Tarihi sergisinin açılacağı programda, Hünkar Köşkü’nde ‘Bursa’yı Hiç Böyle Keyifli Seyrettiniz mi?’ konulu söyleşi, Karagöz Müzesi’nde, müze koleksiyonlarının tanıtımı, Karagöz gölge oyunu gösterimi ve atölye çalışmaları yapılacak. Öte yandan etkinlik dahilinde Bursa’da 3. Boyutu Fotoğraf Sergisi, Bosna’dan Bursa’ya Çengiç Beyleri Sergisi de Bursa Kent Müzesi’nde izlenebilecek.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 31.10.2013 | Okunma sayısı:3465

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir