Haberler

BURSA'DA ANADOLU EZGİLERİ

Font Boyutu

 Büyükşehir Belediye Orkestrası Türk Halk Müziği Bölümü Topluluğu, usta sanatçı Armağan Elçi’nin konuk olarak katıldığı muhteşem bir konsere imzasını attı.

Tayyare Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen konser, Bursalılara keyifli saatler yaşattı. Bölüm Başkanı Kemal Kamalı’nın şefliğinde sahneye çıkan Büyükşehir Belediye Orkestrası Türk Halk Müziği Bölümü Topluluğu, Ankara’dan Trabzon’a, İzmir’den Kayseri’ye uzanan geniş bir repertuarla dinleyicilerini mest etti. Sevdanur Duman’ın sunduğu ve sanatseverlerin türkülere coşkuyla eşlik ettiği konserde, Karagöz Halk Dansları Ekibi dansçıları da sergiledikleri Harmandalı ve Fethiye yöresi oyunlarıyla izleyicilerden alkış aldı.

Bursa, çok heyecanlandırdı
Konserde ‘Anadolu’ temalı bir repertuarla sahneye çıkan konuk sanatçı Armağan Elçi, Bursa’da usta sanatçılarla birlikte konser vermenin kendisini çok heyecanlandırdığını söyledi. Sanat yaşamının yanı sıra akademik kariyerine de devam ettiğini belirten Elçi, Türk Halk Müziği’ne gençlerin büyük ilgi gösterdiğini söyledi.

“Çocukların psikolojilerini merak ediyorum”
Armağan Elçi, özel bir televizyon kanalında yayınlanan, Erol Evgin ve Pınar Altuğ Atacan’ın birlikte sunduğu ‘Bir Şarkısın Sen’ programını yorumladı. Elçi, “Programı izliyorum. Bu programa iki boyutta bakılabilir. Bir eğlence programında çocukların müzikle, seyirciyle buluşmaları keyifli gelebilir. Ancak bana göre çocukların sesleri netleşmemesi ve büyüme sürecinde olduklarından dolayı, programa çocukların konu olarak monte edilmesi hoş değil. Aynı zamanda okullarının da ikinci planda kaldığını düşünüyorum. O çocukların psikolojilerini merak ediyorum” diye konuştu. Elçi, gençlere yönelik yapılması halinde programın gençleri teşvik edilebileceğini dile getirdi.
Anadolu’nun farklı yörelerinden seslendirdiği türkülerle gönülleri fetheden Armağan Elçi, konserin sonunda sanatseverler tarafından alkış yağmuruna tutuldu. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Necmettin Şenocak, Kemal Kamalı ve Armağan Elçi’ye çiçek vererek tebrik etti.

Tarih: 24.12.2009 | Okunma sayısı:8049

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir