Anasayfa   /    Geri   /    Site İçi Arama   /    Site Haritası  /    English  

Anasayfa > Haberler

Bursa´ya 2 modern okul daha

Sitenizde Yayınlayın...

 15 MART 2017

BASIN BÜLTENİ

BURSA’YA 2 MODERN OKUL DAHA

-          BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN ÖNCÜLÜĞÜNDE HAYIRSEVER İŞADAMI DAVUT ÇALIŞKAN TARAFINDAN YAPTIRILAN DAVUT ÇALIŞKAN İLKOKULU VE BÜYÜKŞEHİR ZAFER ATICILAR ORTAOKULU, BURSA VALİSİ İZZETTİN KÜÇÜK İLE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE’NİN KATILDIĞI TÖRENLE HİZMETE AÇILDI.

-          ZAFER ATICILAR ORTAOKULU HALK OYUNLARI EKİBİNİN GÖSTERİLERİYLE RENKLENEN AÇILIŞA, BURSA VALİSİ İZZETTİN KÜÇÜK, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, AK PARTİ İL BAŞKANI CEMALETTİN TORUN, İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ VELİ SARIKAYA, OSMANGAZİ BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA DÜNDAR, HAYIRSEVER İŞADAMI DAVUT ÇALIŞKAN VE AİLESİ İLE SİYASİLER VE DAVETLİLER KATILDI.

-          KABA İNŞAATI HAYIRSEVER İŞADAMI, İNCE İNŞAATI DA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NCE TAMAMLANAN VE ÖĞRENCİLERİN HİZMETİNE SUNULAN OKULUN ‘MARKA KENT: BURSA’ OLUŞUMUNA BÜYÜK KATKI SAĞLAYACAĞINI BELİRTEN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, ŞU ANDA 10 OKUL İNŞAATININ SÜRDÜĞÜNÜ, İLERLEYEN GÜNLERDE YENİLERİNİN YAPILMASI YÖNÜNDE İMZALARIN ATILACAĞINI, EĞİTİMDE ADETA SEFERBERLİK BAŞLATTIKLARINI SÖYLEDİ.

-          YAPILAN PROTOKOL KONUŞMALARININ ARDINDAN VALİ KÜÇÜK İLE BAŞKAN ALTEPE, İŞADAMI DAVUT ÇALIŞKAN’A PLAKET TAKDİM ETTİ.

  - PLAKET TAKDİMİNİN ARDINDAN PROTOKOL ÜYELERİ, OKULLARIN RESMİ AÇILIŞINI GERÇEKLEŞTİREREK ARDINDAN SINIFLARI GEZDİ.

BURSA - Büyükşehir Belediyesi’nin öncülüğünde Hayırsever İşadamı Davut Çalışkan tarafından yaptırılan Davut Çalışkan İlkokulu ve Büyükşehir Zafer Atıcılar Ortaokulu, Bursa Valisi İzzettin Küçük ile Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin katıldığı törenle hizmete açıldı. Kaba inşaatı hayırsever işadamı, ince inşaatı da Büyükşehir Belediyesi’nce tamamlanan ve öğrencilerin hizmetine sunulan okulun ‘Marka Kent: Bursa’ oluşumuna büyük katkı sağlayacağını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, şu anda 10 okul inşaatının sürdüğünü, ilerleyen günlerde yenilerinin yapılması yönünde imzaların atılacağını, eğitimde adeta seferberlik başlattıklarını söyledi.

Davut Çalışkan İlkokulu ile Büyükşehir Zafer Atıcılar Ortaokulu’nun açılışı nedeniyle, okul bahçesinde tören düzenlendi. Zafer Atıcılar Ortaokulu Halk Oyunları ekibinin gösterileriyle renklenen açılışa, Bursa Valisi İzzettin Küçük, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, AK Parti İl Başkanı Cemalettin Torun, İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Hayırsever İşadamı Davut Çalışkan ve ailesi ile siyasiler ve davetliler katıldı. Yapılan protokol konuşmalarının ardından Vali Küçük ile Başkan Altepe, İşadamı Davut Çalışkan’a plaket takdim etti. Plaket takdiminin ardından protokol üyeleri, okulların resmi açılışını gerçekleştirerek ardından sınıfları gezdi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, tören başlangıcında yaptığı konuşmada, Bursa’da milli eğitim alanında adeta seferberlik başlattıklarını söyledi. Marka semtlerdeki okulların hayırsever işadamları eliyle yenilenmesi çalışmalarının yavaş yavaş sonuçlandığını, Millet Mahallesi’nde yapılan ilk açılışın ardından ikinci açılışın Atıcılar Mahallesi’nde gerçekleştirildiğini belirten Başkan Altepe, şu anda 10 okulun inşaatının devam ettiğini, önümüzdeki günlerde yenilerinin yapılması yönünde yeni protokoller yapacaklarını açıkladı. Hayırsever İşadamı Davut Çalışkan tarafından yaptırılan 2 okulun da hayırlı olması dileğinde bulunan Başkan Altepe, “Eğitimde adeta bir seferberlik başlattık. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın en iyi şartlarda yetişmesi için okullarımızın en kaliteli binalara sahip olması gerekiyor. Her türlü donanımla derslerini en iyi şekilde görecekler. Spor salonlarında en güzel vakitlerini geçirecekler. Artık beden eğitimi dersleri sınıfta kaynamayacak. Toplantı salonları, kütüphaneler her türlü imkan mevcut. En güzel eğitimler inşallah bu okullarda olacak. Gençliğimiz için ne yapsak az. Katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Bursa Valisi İzzettin Küçük ise konuşmasında, Türkiye Cumhuriyeti’nin eğitime verdiği öneme değindi. Valilik bütçesinin en büyük diliminin eğitime gittiğini, eğitimden sonra sağlığın geldiğini ve bu bütçenin de eğitimde olduğu gibi çocuklar yararına kullanıldığını dile getiren Vali Küçük, “Bizim en büyük gayemiz çocuk ve gençlerimizin iyi yetişmesidir. İleride ayaklarının üzerinde sağlam durması ve güçlü olmasıdır. Onun için ne gerekiyorsa, cebimizde elimizde sandığımızda ne varsa eğitime harcıyoruz. Sizler bizim için çok değerlisiniz” dedi. Yaptırılan 2 okulu da gençlere emanet eden, Valilik için önümüzdeki dönem 2000 derslikli 80 okulu daha hizmete alacaklarını açıklayan Vali Küçük, sorumluluğu olmadığı halde Bursa’da eğitim binalarının iyileştirilmesi çalışmalarına ağırlık veren Başkan Altepe’yi kutladı.

Okulların fiziki inşaatlarını gerçekleştiren Hayırsever İşadamı Davut Çalışkan da, yaptığı konuşmada, hayatının en anlamlı gününü yaşadığını ifade etti. Bu güzide eğitim kurumlarını Türk Milleti’nin hizmetine sunmanın mutluluğunu yaşadığını belirten Çalışkan, “Yüce Allah’a sonsuz şükürler olsun. Geleceğe ve insanlığa yapılan en güzel yatırım eğitimdir. Bu okulda okuyacak tüm çocuklarımızın vatanımıza, milletimize hayırlar getirmesini diliyorum” şeklinde konuştu.

Törende İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya ile Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar da birer konuşma yaptı. Davut Çalışkan İlkokulu ile Büyükşehir Zafer Atıcılar Ortaokulu’nu yaptıran İşadamı Davut Çalışkan ile bu okulları milli eğitime armağan eden Başkan Altepe’ye teşekkürlerini ileten Sarıkaya, Bursa’da daha fazla okulun yapılması noktasında Büyükşehir ile ilçe belediyelerinden arsa tahsisi ve imar planı düzenlemesi konularında destek beklediklerini kaydetti. Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar da Bursa’da hizmete alınan okul yatırımlarına değinerek, “Bu okullar bizlerin rutinin dışında kaynaklarımızı etkin ve verimli kullanmamız neticesinde gençliğimize ve geleceğimize yaptığımız yatırımlardır. Bu anlayışı oturttuğumuz takdirde, çocuklarımız yarın belki de izim hayal edemediğimiz noktalara geleceklerdir” ifadelerini kullandı.

Davut Çalışkan İlkokulu ile Büyükşehir Zafer Atıcılar Ortaokulu, 1620 metrekaresi kapalı toplam 4364 metrekarelik alanda inşa edildi. 1800 metrekaresi bahçe olan projede ilkokula ait 1 adet kütüphane, 1 adet kapalı spor salonu, 2 adet laboratuvar, 1 adet müzik dersliği, 3 adet ana sınıfı, mescit ve kantin bulunuyor. Büyükşehir Zafer Atıcılar Ortaokulu ise 18 derslikten oluşuyor. Okulda 1 adet kütüphane, 1 adet kapalı spor salonu, 3 adet laboratuvar, 1 adet müzik dersliği, mescit ve kantin yer alıyor.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ 


23511_BOS_BULTEN_201703151400.doc
Tüm Ekleri İndir

Haber Yayın Tarihi: 15 Mart 2017 Saat 14:59

Okunma Sayısı: 2813

 
< Önceki HaberSonraki Haber >

Diğer Haberler

Bursa Büyükşehir Belediyesi Haber Arşivi

 Sosyal Medya
 E-Bülten Üyeliği
sinema
Bursa Mobil Eğitim Projesi
hal fiyatları
yayınlarımız
merinos akkm
Anasayfa  /    Geri   /   Site İçi Arama   /   Site Haritası   /    İletişim  /   Sık Kullanılanlara Ekle      

Bursa Büyükşehir Belediyesi Zafer Mah. Ankara yolu Caddesi. No: 1 P.K.16270 Osmangazi/BURSA
Tel : 444 16 00
E-Posta: alo153@bursa.bel.tr
Bursa Büyükşehir Belediyesi Basın Halkla İlişkiler Şb.Md. © Tüm Hakları Saklıdır.
www.bursa.bel.tr Haber Ajanslarının resmi abonesidir.
Site Kullanım Şartları