Haberler

Bursa ve Priştina itfaiyeleri kardeş oldu

Font Boyutu

9 EKİM 2014

BASIN BÜLTENİ

Bursa ve Priştina itfaiyeleri kardeş oldu
- Bursa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ile Kosova Cumhuriyeti Priştina İli İtfaiye Müdürlüğü arasında ‘kardeş itfaiye’ protokolü imzalandı.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ile Kosova Cumhuriyeti Priştina İli İtfaiye Müdürlüğü ‘kardeş itfaiye’ oldu.

Bursa Büyükşehir Belediyesi ile Kosova Cumhuriyeti arasında 2010 yılında başlayan kardeş şehir faaliyetleri, bugün itfaiye teşkilatlarının da kardeşlik imzalarıyla daha da pekişiyor. Bursa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Orhan Doğan, Bursa Kosova Üsküp Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Recep Gündüz ile bir araya gelerek, Bursa ile Priştina itfaiyelerinin kardeş itfaiye olmaları konusunda fikir birliğine vardı. İtfaiye teşkilatlarının gelişmesi, her iki şehirde yaşayan insanların yaşayabileceği olası afet ve yangınlarda can ve mal kaybının en aza indirilmesi hedefiyle atılan adımlar, deneyim paylaşımıyla daha da gelişecek.
Bursa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Orhan Doğan, çalışmanın önemine işaret ederek, “Tarih ve kültür bağımızın olduğu kardeşlerimizin ziyaretleri bizi çok onurlandırdı. Kardeşlerimize misafirperverliğimizi göstermek için en iyi şekilde ağırlamaya gayret ettik. Recep Gündüz de iki teşkilatın kardeş itfaiye olmalarına vesile oldu. Bundan sonra bilgi ve deneyim paylaşımının teşkilatlarımızı daha iyi noktalara taşıyacağına inanıyorum” diye konuştu.
Priştina İtfaiyesi Müdürü Latif Zeka da beraberindeki heyetle, Bursa’da Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Teşkilatı’nın son 5 yılda yaşadığı değişimi yerinde gördüklerini, yeni binaları ve 28 yeni itfaiye aracını çok beğendiklerini söyledi. Zeka, Bursa’da yaşadıkları dostluk ve samimiyetten dolayı da çok mutlu olduklarını belirterek, Büyükşehir Belediyesi’nin deneyimlerinden faydalanacaklarına inandığını söyledi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 09.10.2014 | Okunma sayısı:1668

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir