Haberler

Bursa trafiği bulvarlarla rahatlıyor

Font Boyutu

12 AĞUSTOS 2017

BASIN BÜLTENİ

BURSA TRAFİĞİ BULVARLARLA RAHATLIYOR

-          İNŞAATI BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN YAPTIRILAN VE RECEP TAYYİP ERDOĞAN BULVARI’NI YENİCEABAT BÖLGESİNE BAĞLAYAN 2 KİLOMETRE UZUNLUĞUNDAKİ OVA BULVARI’NDA ÇALIŞMALAR SON AŞAMAYA GELDİ.

-          OVA BULVARI’NDA İNCELEMELERDE BULUNAN VE BURSA’DAKİ BİRÇOK BÖLGENİN YENİ AÇILAN ALTERNATİF GÜZERGAHLARLA AYNI ANDA BİRKAÇ NOKTADAN BAĞLANTILI HALE GETİRİLDİĞİNİ BELİRTEN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, TOPLAMDA 7 MİLYON TL’YE MAL OLACAK BULVARIN YIL SONUNA KADAR TRAFİĞE AÇILACAĞINI SÖYLEDİ.

BURSA - İnşaatı Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan ve Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı’nı Yeniceabat bölgesine bağlayan 2 kilometre uzunluğundaki Ova Bulvarı’nda çalışmalar son aşamaya geldi. Ova Bulvarı’nda incelemelerde bulunan ve Bursa’daki birçok bölgenin yeni açılan alternatif güzergahlarla aynı anda birkaç noktadan bağlantılı hale getirildiğini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, toplamda 7 milyon TL’ye mal olacak bulvarın yıl sonuna kadar trafiğe açılacağını söyledi.

Bursa’yı ulaşılabilir bir kent haline getirmek amacıyla raylı sistem yatırımlarının yanı sıra her yıl yol projelerine yüz milyonlarca TL’nin üzerinde kaynak aktaran Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç duyulan bölgelere yeni yollar açmaya devam ediyor. Bursa’nın her bir bölgesinde trafik sıkıntısını ortadan kaldıracak projeler birbiri ardına hizmete alınırken, yapılaşmanın hızla arttığı Yunuseli bölgesi yeni bir bulvara kavuşuyor. Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı’ndan Şükrü Şankaya okuluna, oradan da Yeniceabat üzerinden Panayır Köprüsü’ne bağlantı sağlayacak Ova Bulvarı’nda çalışmalar tüm hızıyla sürdürülüyor.

Ova Bulvarı’nda yapılan çalışmaları inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, oluşturdukları yeni alternatif yol güzergahlarıyla Bursa şehir içi trafiği rahatlatmak istediklerini söyledi. Bu konuda özellikle ova yollarının genişletilmesi ve Yıldırım ile Osmangazi bölgelerinden Mudanya’ya olan trafik akışını daha rantabl hale getirmek için aralıksız mesai sarf ettiklerini belirten Başkan Altepe, “Derenin iki yanında 2 kilometrelik uzunlukta gerçekleştirilen Ova Bulvarı, yaklaşık 7 milyon TL’ye mal olacak. Yürüyüş ve bisiklet yolları yapıldı. İnsanlar için her türlü konfor burada düşünüldü. Bu yolla birlikte, güzel bir alternatif güzergah oluşacak. Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı ile Mudanya bağlantısı da sağlanmış olacak. İnşallah yıl sonuna kadar her şeyiyle tamamlanmış olacak. Her açılan yeni yolla Bursa biraz daha nefes alacak” dedi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

 

BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ  

Tarih: 12.08.2017 | Okunma sayısı:2005

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu