Haberler

“BURSA ŞANSLI BİR ŞEHİR”

Font Boyutu

8 TEMMUZ 2011

BASIN BÜLTENİ

“BURSA ŞANSLI BİR ŞEHİR”
BURSA KANADA HEYETİNİ MEST ETTİ
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İTFAİYE DAİRE BAŞKANLIĞI’NI ZİYARET EDEN KANADALI HEYET, BURSA’NIN İTFAİYE ANLAMINDA ŞANSLI BİR ŞEHİR OLDUĞUNU BELİRTTİ.


BURSA – Bursa Boğaziçi Atlantik Kültürel Dostluk ve İşbirliği Derneği’nin (BAKİAD) misafiri olarak Bursa’ya gelen 11 kişilik heyet, Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı’nı ziyaret ederek, çalışmalarıyla ilgili bilgiler aldı.

Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı Orhan Doğan’ın ağırladığı Kanadalı heyet, Bursa’da yapılan çalışmaları yerinde inceledi. Küçük Sanayi İtfaiye binasını gezen Kanada’da London İtfaiye Departmanı Başkanı Victor J Kobarda, Büyükşehir Belediyesi tarafından kente kazandırılan binayı çok beğendiğini belirterek, “Teknolojik araç ve gereçlere sahip olan Bursa’nın, itfaiye konusunda oldukça şanslı bir kent olduğunu gözlemledim” dedi.
Kanadalı konuklarına teşkilatın yapılanmasıyla ilgili detaylı bilgiler veren Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı Orhan Doğan, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin itfaiye teşkilatına verdiği önemi anlatarak, “Kısa zaman önce Küçük Sanayi ve Mudanya itfaiye grup binaları hizmete açıldı. Kestel itfaiye binasının inşaatına da başlandı, burası da birkaç ay içerisinde hizmete açılacak. 27 yeni itfaiye aracı da kısa zaman içerisinde filomuza dahil olacak” diye konuştu.
İtfaiye teşkilatına 24 yıl aradan sonra ilk kez geçen yıl 50 yeni personel alındığını kaydeden Doğan, teşkilatta nakille 50 personel ve 14 teknik personelin işbaşı yaptığını kaydederek, norm kadro doluluk oranının yüzde 25’den yüzde 70’lere ulaştığını vurguladı. Bursa ile Kanada arasındaki görüş alışverişinin Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne de olumlu katkı sağlayacağını ifade eden Doğan, misafirlerine Bursa kitabı hediye etti.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

Tarih: 08.07.2011 | Okunma sayısı:4491

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir