Haberler

BURSA PARMAKLARINIZIN UCUNDA

Font Boyutu

18 MAYIS 2011

BASIN BÜLTENİ

BURSA PARMAKLARINIZIN UCUNDA
- BURSA’NIN TÜM GÜZELLİKLERİ İNTERNETE TAŞINIYOR
- ‘bursa.com.tr’ İNTERNET PORTALI İLE BURSA’NIN TURİZM DEĞERLERİ, ON YABANCI DİLDE DÜNYAYA TANITILACAK.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlık çalışmalarına başlanan ve Bursa, Eskişehir, Bilecik Kalkınma Ajansı’nın (BEBKA) mali desteği ile yürütülecek olan “bursa.com.tr – Bursa Parmaklarınızın Ucunda!” adlı internet portalının hazırlıkları başladı.

Tayyare Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıya stratejik planlarında turizme yönelik faaliyetler yürüten sivil toplum örgütleri, resmi kurum ve kuruluşlar ile ilçe belediyelerinin yetkilileri de katıldı.
Proje hakkında bilgiler veren Büyükşehir Belediyesi Etüd ve Projeler Dairesi Başkanı ve Proje Koordinatörü Nalan Fidan, Bursa’nın nüfusu, bilgi birikimi, insan gücü, tarihi, doğal ve kültürel güzellikleriyle çok yüksek bir turizm potansiyeline sahip olduğunu bildirdi. Fidan, tüm bu avantajlarına rağmen özellikle Avrupa’dan benzer büyüklükteki şehirlerle kıyaslandığında internette Bursa hakkında sunulan bilgilerin yeterli etkinliğe sahip olmadığına ve bu nedenle de ‘Bursa Parmaklarınızın Ucunda!’ adlı projesinin hayata geçirileceğine dikkat çekti.

Bir sene sonra faaliyete geçecek
Toplantıda yapılan bilgilendirmenin ardından yönlendirme kurulunu oluşturan ilgili kurum ve kuruluşlar, belediye ve sivil toplum örgütlerinden temsilcilerinin portala ne şekilde katkı koyabileceklerine ilişkin görüşleri alındı. Büyükşehir Belediyesi’nin alanlarında uzman personeli tarafından yürütülecek proje çalışmaları düzenli olarak değerlendirilip, yönlendirme kurulunun katkılarıyla zenginleştirilecek ve bir sene sonunda Bursa’nın internet sitesi olarak yayın hayatına girecek.

Turistik değerler yabancı dilde sunulacak
‘Bursa Parmaklarınızın Ucunda!’, Bursa’nın tüm turistik güzelliklerini internet üzerinde Türkçe’ye ilave olarak on yabancı dilde tanıtacak olan bir internet portalı projesi. Proje kapsamında 12 aylık bir süre içerisinde Bursa’daki tüm turistik alanlara, sunulan turizm hizmetlerine ve etkinliklere ilişkin bilgiler derlenecek. Bir senenin sonunda Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından tescil işlemleri daha önce gerçekleştirilmiş olan ‘bursa.com.tr’, alan adında hizmete girecek.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 

Tarih: 18.05.2011 | Okunma sayısı:7221

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir