Haberler

BURSA OLİMPİZM İÇİN KOŞTU

Font Boyutu

 13 Haziran 2010

BASIN BÜLTENİ

BURSA OLİMPİZM İÇİN KOŞTU
- TÜRKİYE MİLLİ OLİMPİYAT KOMİTESİ TARAFINDAN 9 FARKLI ŞEHİRDE DÜZENLENEN ‘OLİMPİZM GÜN KOŞUSU’NUN BURSA AYAĞI RENKLİ GÖRÜNTÜLERE SAHNE OLDU.
- FATİH SULTAN MEHMET BULVARI’NDAKİ 4 KİLOMETRELİK PARKURDA GERÇEKLEŞTİRİLEN KOŞUYA, 7’DEN 70’E HER YAŞTAN VATANDAŞ KATILARAK BİRLİK VE BERABERLİK ÖRNEĞİ SERGİLEDİ.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü ve Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi işbirliği ile Bursa’da gerçekleştirilen ‘Olimpizm Gün Koşusu’, Fatih Sultan Mehmet Bulvarı’nda coşkulu anlara sahne oldu.
Olimpik ruhu yaşatmak amacıyla vatandaşlara olimpiyat oyunlarına katılmadan aynı coşkuyu yaşama fırsatı veren organizasyon; Bursa’nın yanı sıra İstanbul, İzmir, Trabzon, Van, Gaziantep, Ankara, Adana ve Eskişehir’de de gerçekleştirildi.

Başkan Altepe’den şampiyonluk koşusu
Bursa’da Fatih Sultan Mehmet Bulvarı’ndaki 4 kilometrelik parkurda yapılan yarışa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin yanı sıra Büyükşehir Belediyespor Kulübü yönetim kurulu üyeleri ve sporcuları ile 7’den 70’e çok sayıda vatandaş katılarak, olimpiyat heyecanını yaşadı.
Olimpiyat Oyunları’nı düzenleyen Uluslararası Olimpiyat Komitesi’nin (IOC) doğum tarihi olarak da kabul edilen ‘Olimpik Gün’ için gerçekleştirilen koşu, Bursa’da birlik ve beraberlik ruhunu gözler önüne serdi. Yaklaşık 2 bin kişinin katıldığı koşunun ardından katılımcılara ‘Olimpik Gün’ sertifikası verildi.
Olimpik gün koşusunda Bursalı sporseverlere eşlik eden Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, “Maraton çok iyi geçti ama hazırlıksız yakalandık. Yine de koşuyu başarıyla tamamladık, şampiyonluğa eriştik. Hazırlıklı olsaydık rekor kırardık” dedi.
Vatandaşların sevgi seliyle karşılanan Başkan Altepe, koşuya katılanlarla sohbet ederek imza dağıttı.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 13.06.2010 | Okunma sayısı:6249

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir