Haberler

Font Boyutu

Bursa’nın gururu Mehmet Aslan

 3 TEMMUZ 2013

BASIN BÜLTENİ

Bursa’nın gururu Mehmet Aslan
- Büyükşehir Belediyesi Müzeler Şube Müdürlüğü’nde görev yapan Mehmet Aslan, ‘Türkiye Patika Oryantiring Şampiyonası’nda birincilik madalyasını kazanarak Bursa’nın gururu oldu.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi Müzeler Şube Müdürlüğü’nde görev yapan Mehmet Aslan, ‘Türkiye Patika Oryantiring Şampiyonası’nda birincilik madalyasını kazandı.

Bursa’da Botanik Park’ta gerçekleştirilen ‘Türkiye Patika Oryantiring Şampiyonası’, başarının engel tanımadığını gözler önüne serdi. Büyükşehir Belediyesi Müzeler Şube Müdürlüğü’nde görev yapan Mehmet Aslan yarışmadaki başarısıyla birincilik madalyasını kazandı. Yarışmada ikinciliği Berna Yılmaz, üçüncülüğü ise Sevda Güney kazandı.
Ödül töreninde sevincini kelimelere döken Mehmet Aslan, “Önümüzdeki engelleri kaldırıp ilk defa Türkiye Patika Oryantiring Şampiyonası düzenledikleri için Türkiye Oryantiring Federasyonu’na teşekkür ederiz. Yıllarını oryantiringe adayan ve oryantiring il temsilcisi Emine Öztürk hocamıza, Osmangazi Belediyesi OBAM Engelliler Bakım Merkezi’nin katkılarıyla gönüllü olarak biz engellilere 2 yıl boyunca oryantiring eğitimi verdiği için çok teşekkür ederiz. Şampiyonada 1. olmak çok güzel bir duygu. Emekleri boşa çıkarmadığım için sevinçliyim. Bundan sonraki hedefim uluslararası arenada ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek olacaktır” diye konuştu.
Türkiye Şampiyonu Aslan ayrıca, Patika Oryantiring sporu vücudun boyundan yukarısına hitap ettiği için birçok engellinin de bu sporu rahatlıkla icra edebileceğini belirtti. Dereceye giren Aslan, Yılmaz ve Güney ayrıca milli sporcu ünvanını da almaya hak kazandı.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 03.07.2013 | Okunma sayısı:4551

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir