Haberler

BURSA MEDİNE İLE KARDEŞ OLUYOR

Font Boyutu

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, bayram öncesi gerçekleştirdiği kutsal topraklara ziyarette Medine Belediye Başkanı Abdurrahman El Husayın ile iki şehir arasındaki kardeşlik görüşmelerinin detaylarını da konuştu.

 

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin 22. kardeş şehri Medine oluyor. Büyükşehir Belediye Meclisi’nde de onaylanan kardeşlik anlaşması sebebiyle Medine Belediye Başkanı El Husayın’ı başkanlık binasında ziyaret eden Başkan Altepe, dünyada şehirler arasındaki işbirliklerinde kurulan dostlukların dünya barışına hizmet ettiğini vurgulayarak, “ “Suudi Arabistan bölgesinde ise hiçbir kent ile kardeşlik anlaşmamız yok. Medine’de çalışanlar arasında çok sayıda Bursalı hemşehirimizi görünce bu kardeşlik anlaşmasının ne denli gerekli olduğunu gözlemledim.” diye konuştu.

Medine Belediye Başkanı Abdurrah El Husayın ise Bursa ile kardeş şehir olmayı gönülden istediklerini belirterek, bu konunun krallığın onayında olduğunu, yakında bunun gerçekleşeceğini söyledi. Medine ile Türkiye’den bir kentin hem de Bursa’nın kardeşliğinin Medinelileri mutlu edeceğine inandığını belirten El Husayın, “Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin kardeşlik anlaşmasının onay yazısı bize ulaştı. Bizde bunu Suudi Arabistan Krallığı’na sunduk. Olur geldiğinde kardeşliğimiz resmiyet kazanacak. Şehrimizde çok sayıda Bursalı yaşıyor. Bu kardeşlik hem dostluk hem de ticaret ilişkilerinin gelişmesini sağlayacak” şeklinde konuştu

Tarih: 24.09.2009 | Okunma sayısı:5070

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir