Haberler

'BURSA KONUŞUYOR' TOPLANTILARI BAŞLIYOR

Font Boyutu

Bursa Kent Konseyi tarafından düzenlenen ‘Bursa Konuşuyor’ başlıklı toplantıların ilki, 2 Ekim Cuma günü saat 14.00’da Tayyare Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Bursa’nın gelişimine yönelik her türlü konuya, vatandaşlarla fikir alışverişinde bulunarak destek sağlamak amacıyla, gönüllülerden oluşan bir kadroyla çalışmalarına başlayan Bursa Kent Konseyi, Büyükşehir Belediyesi katkılarıyla hayata geçirilen ‘Bursa konuşuyor’ başlıklı toplantılarına başlıyor.

Bursa Kent Konseyi Başkanı Mehmet Semih Pala, çalışmalarıyla ilgili bilgi verdiği açıklamasında, “Bursa Kent Konseyi, yasada belirlendiği üzere; kent yaşamında, kent vizyonunu ve hemşehrilik bilincinin geliştirilmesi, kentin hak ve hukukunun korunması, sürdürülebilir kalkınma, çevreye duyarlılık, sosyal yardımlaşma ve dayanışma, saydamlık, hesap sorma ve hesap verme, katılım ve yerinden yönetim ilkelerini hayata geçirmek üzere çalışmayı hedeflemiştir” dedi.

 

Gündem ‘Yaşanılabilir bir Bursa…’

Bursa’ya gönül veren vatandaşların katılımına açık olarak gerçekleştirilecek toplantının da ‘Yaşanılabilir bir Bursa…’ konusunu masaya yatıracağını belirten Pala, Bursa’nın temsilcilerini toplantıya davet etti. Kent Konseyi’nin Bursa hassasiyeti taşıyan insanlardan oluştuğunu belirten Pala, “Bursa ile ilgili her konuda araştırarak, düşünerek ve tartışarak çözüm üretmeyi amacımız bildik, bunun için çalışacağız. Kent konseyleri halkın ve sivil toplum kuruluşlarının da katıldığı, düşüncelerin yöneticilere aktarıldığı kurumlardır. Bursa’nın tarihiyle, turizmiyle, kültürel değerleriyle ve doğal özellikleriyle dünya çapında bir kent olduğunu biliyor ve bunu daha da ileriye taşımak için Büyükşehir Belediye Başkanımız Recep Altepe’nin desteğiyle ‘Bursa Konuşuyor’ toplantılarına başlıyoruz” diye konuştu. Bursa Kent Konseyi’nin bağımsız karar alıp bu kararları uygulama noktasında çalışacağını anlatan Pala, Bursa’nın her alanda olduğu gibi Kent Konseyi çalışmalarında da Türkiye’de örnek olacağını kaydetti. ‘Bursa Konuşuyor’ toplantıları her ay farklı bir konuyu gündeme taşıyacak.

Tarih: 29.09.2009 | Okunma sayısı:4393

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir