Haberler

Bursa kışın da çiçek bahçesi

Font Boyutu

 17 KASIM 2014

BASIN BÜLTENİ

BURSA KIŞIN DA ÇİÇEK BAHÇESİ
BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BİR TARAFTAN ALT VE ÜST YAPI YATIRIMLARIYLA KENTİ GELECEĞE TAŞIYACAK PROJELERİ HAYATA GEÇİRİRKEN, DİĞER TARAFTAN PARK, BAHÇE, KAVŞAK VE REFÜJLERDE YAPTIĞI PEYZAJ ÇALIŞMALARIYLA KIŞ AYLARINDA BİLE BURSA’YA BAHARI YAŞATIYOR.

BURSA - Bursa Büyükşehir Belediyesi bir taraftan alt ve üst yapı yatırımlarıyla kenti geleceğe taşıyacak projeleri hayata geçirirken, diğer taraftan park, bahçe, kavşak ve refüjlerde yaptığı peyzaj çalışmalarıyla kış aylarında bile Bursa’ya baharı yaşatıyor.

Avrupa Komisyonu’nun 2010 yılından beri her yıl çevre dostu şehir yaşamını teşvik etmek üzere düzenlendiği ve bugüne kadar Avrupa ülkelerinden 7 şehrin kazandığı Avrupa Yeşil Başkenti Yarışması’nın 2017 yılı adayları arasında yer alan Bursa’da Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımlarıyla yaşam kalitesi de gün geçtikçe artıyor. Kentte kişi başına düşen düzenlenmiş yeşil alan miktarını Avrupa standartlarına getirmek amacıyla her geçen gün yeni yeni park alanları oluşturan Büyükşehir Belediyesi, diğer taraftan kavşak ve refüjleri de adeta çiçek bahçesine dönüştürerek kente estetik bir görüntü kazandırıyor.

Kışın da bahar havası
Yaz sezonunda 17 farklı türden toplam 6 milyon 755 bin adet çiçek dikimi yapan Büyükşehir Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, kış aylarında da Bursa’ya bahar havası yaşatmaya devam ediyor. Park, bahçe, kavşak ve orta refüjlere şimdiye kadar 7 farklı türden toplam 2 milyon 528 bin adet kışlık çiçek ekimi yapan ekipler, aynı zamanda özellikle ana caddeler üzerindeki kavşaklara yapılan peyzaj düzenlemeleri ile kentte estetik bir görüntü kazandırıyor. Acemler Kavşağına yapılan testiden dökülen çiçekler motifinin yanı sıra uygulanan farklı tasarımlar Bursalıların beğenisini kazanıyor.

BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 17.11.2014 | Okunma sayısı:3914

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir