Haberler

BURSA KENT KONSEYİ’NİN SAĞLIK SEMİNERLERİ DEVAM EDİYOR

Font Boyutu


20 MAYIS 2010

BASIN BÜLTENİ

BURSA KENT KONSEYİ’NİN SAĞLIK SEMİNERLERİ DEVAM EDİYOR
BURSA –
Bursa Kent Konseyi Sağlık Çalışma Grubu, vatandaşları bilinçlendiren sağlık seminerlerine devam ediyor.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları (BUSMEK) ile Bursa Omena Meme ve Guatr Cerrahi Merkezi işbirliğiyle gerçekleştirilen seminerlerde ‘Cilt Kanseri’ ile ‘Akciğer Hastalıkları ve Astım’ konulu iki önemli konu ele alındı.
BUSMEK’in Kestel Kurs Merkezi’nde düzenlenen seminerde, Bursa Omena Meme ve Guatr Cerrahi Merkezi Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Cem Yılmaz, ‘Cilt Kanserleri’ konusunda merak edilen sorulara cevaplar verdi. Cilt kanserlerinin ortaya çıkışı, vücutlardaki benlerden kaynaklanan sıkıntılar ve benlerin çıkarılmasından sonra biyopsi yapılmasının şart olduğu vurgulandı.
Dr. Özhan Kula da sunumunda, akciğer hastalıkları ve astım konusunda sigaranın en önemli tetikleyici faktör olduğunu belirtti. Astımın anlık krizlerle görüldüğünü belirten Kula, sorunun bazen günler bazen de haftalar sürebileceğini belirterek, stres ve üzüntüden uzak durmanın astımı önleyebileceğini söyledi.
Bursa Kent Konseyi Başkanı Mehmet Semih Pala, çalışmalarıyla ilgili olarak, “Herkese ve her kesime hitap eden çalışma anlayışı ile Bursa Kent Konseyi sosyal faaliyetlerini artırarak devam edecektir” diye konuştu.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

Tarih: 20.05.2010 | Okunma sayısı:4427

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir