Haberler

BURSA KENT KONSEYİ’NİN RESSAMLARINDAN ÖZEL SERGİ

Font Boyutu


15 MAYIS 2010

BASIN BÜLTENİ

BURSA KENT KONSEYİ’NİN RESSAMLARINDAN ÖZEL SERGİ
-BURSA KENT KONSEYİ RESSAMLAR ÇALIŞMA GRUBU, ULUSLARARASI AİLE GÜNÜ NEDENİYLE HAZIRLANAN RESİM SERGİSİNİ, ATATÜRK KONGRE KÜLTÜR MERKEZİ’NDE SERGİLİYOR.

BURSA – Bursa Kent Konseyi Ressamlar Çalışma Grubu, ‘Uluslararası Aile Günü’ nedeniyle hazırlanan karma sergiyi, bir günlüğüne, Merinos Tren İstasyonu’nda sergiledi. Birbirinden güzel tablolar, 1 hafta boyunca da Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nde görülebilecek.

Bursa Kent Konseyi bünyesinde sanat faaliyetlerini sürdüren Ressamlar Çalışma Grubu üyeleri, en özel eserlerinden oluşan karma sergiyi, Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Refik Yılmaz’ın katıldığı törenle Merinos Tren İstasyonu’nda izlenime açtı. 15 Mayıs Uluslararası Aile Günü sebebiyle bir günlüğüne istasyonda sergilenen eserler, sanatseverlerden büyük ilgi gördü.
Bursa Kent Konseyi Başkanı Mehmet Semih Pala, resim sanatına gönül veren çalışma grubu üyelerine her türlü imkanı sunduklarını ve desteklerinin bundan sonra da süreceğini söyledi.
AK Parti Bursa milletvekilleri Mehmet Emin Tutan ile Canan Candemir Çelik de sergiyi izleyerek, ressamlardan eserleriyle ilgili bilgiler aldı. 35 sanatçının 35 yağlıboya çalışmasının yer aldığı karma resim sergisi, daha sonra Atatürk Kongre Kültür Merkezi’ndeki 1 nolu sanat galerisine taşındı. Sergi, bir hafta boyunca da burada beğeniye sunuluyor.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

Tarih: 15.05.2010 | Okunma sayısı:4262

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir