Haberler

BURSA KENT KONSEYİ’NDEN YİNE BİR İLK

Font Boyutu


12 Mayıs 2010

BASIN BÜLTENİ

BURSA KENT KONSEYİ’NDEN YİNE BİR İLK
- BURSA KENT KONSEYİ BÜNYESİNDE OLUŞTURULAN YABANCILAR ÇALIŞMA GRUBU, BURSA’DA YAŞAYAN YABANCI UYRUKLU VATANDAŞLARIN KENTE DAHA RAHAT UYUM SAĞLAMALARINA DESTEK OLMAYI AMAÇLIYOR.

BURSA – Bursa Kent Konseyi, bir ilke imza atarak Bursa’da yaşayan, Bursalılar ile evlenmiş olan ve kentte farklı sektörlerde çalışan yabancı uyruklu vatandaşları bir araya getirdi.
Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıda Amerikan, Fransız, Tunuslu, Alman, İtalyan ve Hindistanlı vatandaşların, Bursa Kent Konseyi bünyesinde ‘Yabancılar Çalışma Grubu’ adıyla faaliyet göstermesine karar verildi.
Bursa Kent Konseyi Başkanı Mehmet Semih Pala ile Genel Sekreteri Tahsin Bulut, ilk toplantıda konseyin çalışmaları hakkında konuklarına bilgi verdiler. Katılımcılar ise kent hayatında karşılaştıkları sorunları ve buna yönelik görüşlerini paylaştılar.
Bursa’ya uluslararası bir okul kurulmasını isteyen vatandaşlar, ulaşım araçları ve yönlendirme levhalarında yabancı dil de kullanılmasını, kent rehberi ve haritalardaki eksikliklerin giderilmesini, müzelerde ve gerekli yerlerde yabancı dil bilen personel sayısının artırılmasını istediler.
Bursa Kent Konseyi Başkanı Mehmet Semih Pala konuşmasında; “Türkiye büyük bir ülke, Bursa büyük bir kent. Binlerce yıllık geçmişiyle Bursa adım adım bir dünya kenti konumuna geliyor. Bursa Kent Konseyi, Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla yeni bir Bursa markası olarak Türkiye’nin en güçlü kent konseyi olmuş ve çok kısa sürede dünyaya örnek hale gelmiş bulunuyor. Türkiye çağdaş demokrasiyi geliştiren yapısıyla Avrupa Birliği normlarının da ötesine geçecek bir ülkedir. Kentimizdeki yabancı uyruklu hemşehrilerimizle Bursa, ülke ve dünya sorunlarını konuşacağız, çözümler üreteceğiz” diye konuştu.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 

Tarih: 12.05.2010 | Okunma sayısı:5054

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir