Haberler

'BURSA KENT KONSEYİ'NDEN TİYATRO ATAĞI

Font Boyutu

 Bursa Kent Konseyi, tiyatro sanatı ile buluşturduğu çocukların kendilerini tanımalarına ve yeteneklerini küçük yaşlarda keşfetmelerine olanak sağlıyor.

Bursa Kent Konseyi Çocuk Meclisi ve Gönüllü Kent Tiyatrosu Çalışma Grubu üyeleri cumartesi günleri Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen kurslarda, tiyatro sanatının inceliklerini öğreniyor.
Kent Konseyi Çocuk Meclisi üyeleri, her hafta cumartesi günleri 11.00 ile 14.00 saatleri arasında, Süleyman Vurgun’un eğitmenliğinde tiyatro dersi yaparken; Gönüllü Kent Tiyatrosu Çalışma Grubu ise yine her hafta cumartesi günleri 10.00 ile 12.00 ve 12.00 ile 14.00 saatleri arasında, eğitmenler Arda Mat ve Özlem Tekin’den tiyatro eğitimi alıyor.

Çocuklara küçük yaşta tiyatro alışkanlığı kazandırmak ve tiyatro eğitiminin yaygınlaşmasını sağlamak amacıyla gerçekleştirilen kurslar, eğlenceli görüntülere sahne oluyor. Küçük yaşlarda yeteneklerini fark etmenin mutluluğunu yaşayan çocuklar da gelecekte tiyatro ile uğraşmak istediklerini ifade ediyor.

Tarih: 30.12.2009 | Okunma sayısı:6189

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir