Haberler

BURSA KENT KONSEYİ’NDEN TARİHİ KONSER

Font Boyutu

30 Mayıs 2010

BASIN BÜLTENİ

BURSA KENT KONSEYİ’NDEN TARİHİ KONSER

BURSA – Bursa Kent Konseyi (BUKKON) Müzik Eğitim Çalışma Grubu tarafından oluşturulan Çok Sesli Koro ve Oda Orkestrası, ilk kez birlikte konser vererek sanatseverlere tarihi bir gece yaşattı.

Tayyare Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen konserde 25 soprano, 21 alto, 8 tenor ve 9 bas sesin bir araya geldiği Çok Sesli Koro, Levent Sezgin şefliğinde, Sezen Özeke ile Suat Şahin’in yardımcı şefliğinde sahneleye çıktı. Sanatçılar; Laçin, Pandur, Thula Baba, Autumn Leaves, Suda Balık Oynuyor, Ben Seni Sevduğumi, Nabuco, Yemeni, Dök Zülfünü, Kalinka, Santa Lucia, Hicret, Gemiciler, Yiğidim Aslanım ve Amur Dalgaları isimli eserlerini seslendirdi.
Şef Çağrı Şen ve Başkemancı Mesut Caşka eşliğindeki Oda Orkestrası ise konserde, Passacaglia, Macar Dansı, Buenos Aires’de Sonbahar ile “Cennet Sineması” filminden Aşk Teması, Por una Capeza, Tango Potpuri ve Sultani Yegah Sirto eserlerini söyledi. Çok Sesli Koro ve Oda Orkestrası’nın Çağrı Şen şefliğinde seslendirdiği; Aman Avcı, Sordum Sarı Çiçeğe, “Operadaki Hayalet” Müzikali Ana Teması ve İzmir Marşı eserleri de sanatseverlerden büyük beğeni topladı.
Bursa Kent Konseyi Başkanı Mehmet Semih Pala konserde yaptığı konuşmada; “Bu akşam tarihi bir geceye tanık olduk. Bursa’da ilk kez Çok Sesli Koro ve Oda Orkestrası aynı sahneyi paylaşıp güzel bir konser sundular. Kalite, güzellik, estetik, sanat herşey bu konserdeydi. Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Bursa Kent Konseyi olarak sanata desteğimiz devam edecektir” dedi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

Tarih: 30.05.2010 | Okunma sayısı:6890

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir