Haberler

BURSA KENT KONSEYİ’NDEN TARAFTARA KINAMA

Font Boyutu

08 MAYIS 2011

BASIN BÜLTENİ

BURSA KENT KONSEYİ’NDEN TARAFTARA KINAMA
- BURSA KENT KONSEYİ BAŞKANI MEHMET SEMİH PALA,

BURSA – Bursa Kent Konseyi Başkan Mehmet Semih Pala, Bursaspor-Beşiktaş maçı öncesinde olay çıkaran taraftarları kınadı.

Engelli sporcularla beraber bir açıklama yapan Bursa Kent Konseyi Başkanı Mehmet Semih Pala, yaşanan olayları Bursalılar olarak tasvip etmediklerini söyledi. Bursa gibi Türkiye’nin çok önemli kentinde yaşanan ve sporla bağdaşmayacak hadiseleri kınadıklarını belirten Başkan Pala, “Bursa büyük bir kenttir. 3 milyonluk nüfusunu, insanını ve tarihini küçük düşürecek, etrafa ve çevreye kötü gösterecek hiçbir hareketin yanında olmamız mümkün değildir. Spor, kardeşlik ve dostluk için yapılır. Spor müsabakaları insanca ve medenice izlenir. Dün Bursa’da, insanımızı kötü gösterecek ve lekeleyecek noktada olan gösterilerle, bir kısım çapulcunun ve anarşistin teröristçe polisimize saldırmasıyla karşı karşıya kaldık” dedi.

Yaşanan olayları izlerken küçük dilini yuttuğunu, hayretten dona kaldığını ifade eden Başkan Pala, “Bursa’da böyle olaylar istemiyoruz. Bursa’da anarşist ruhlu, terörist ruhlu insanlar da istemiyoruz. Kentin tüm kurum ve kuruluşlarını, bu teröristlere, sporla alakası olmayan insanlara tavır almaya davet ediyorum. Bu insanlara en kısa zamanda en ağır cezaların verilmesini istiyoruz ve bekliyoruz” diye konuştu.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 08.05.2011 | Okunma sayısı:3841

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu