Haberler

Bursa Kent Konseyi’nden örnek vefa programı

Font Boyutu

30 NİSAN 2016

BASIN BÜLTENİ

Bursa Kent Konseyi’nden örnek vefa programı
-Bursa Kent Konseyi Çekirge Çalışma Grubu tarafından başlatılan ‘Bursa Vefadır’ programına Prof. Dr. İsmail Karaçam, Sebahattin Öztürk ile Merhum Ahmet Yayla’nın eşi ve kızı katıldı.
-Bursa Kent Konseyi Başkanı Hasan Çepni, “Bugünkü Türkiye’nin, koşan Türkiye’nin, kadim medeniyetimizin yeniden inşasına soyunmuş olan Türkiye’nin başındaki ekibin, Cumhurbaşkanının ve Başbakanın yetişmesinde siz gibi değerli hocalarımızın çok büyük katkıları oldu”

BURSA - Bursa Kent Konseyi Çekirge Çalışma Grubu tarafından başlatılan ´Bursa Vefadır´ programlarının sonuncusunda Bursa İmam Hatip Okulu’nun ilk hocalarından olan ve yüzlerce öğrenci yetiştiren Prof. Dr. İsmail Karaçam, Sebahattin Öztürk ile Merhum Ahmet Yayla’nın hayatı anlatıldı. Programa Çekirge semtinde kurulmuş olan Bursa İmam Hatip Okulu’nun ilk mezunları da katıldı.

Bursa Kent Konseyi Çekirge Çalışma Grubu´nun Bursa´ya değer katan isimlere vefalarını göstermek ve daha yakından tanıtmak amacıyla düzenlediği ‘Bursa Vefadır’ programlarının sonuncusunda, Bursa İmam Hatip Okulu’nda yüzlerce öğrenci yetiştiren Prof. Dr. İsmail Karaçam, Sebahattin Öztürk ile Merhum Ahmet Yayla’nın hayatı anlatıldı. Bursa Kent Konseyi Başkanı Hasan Çepni’nde katıldığı program, Bursa Kent Konseyi Koza Salonu´nda yapıldı. Bursa Kent Konseyi Çekirge Çalışma Grubu Temsilcisi Mehmet Necati Şahin ve Bursa Kent Konseyi Çekirge Çalışma Grubu üyesi Sabri Yalın´ın sunduğu programa, Prof. Dr. İsmail Karaçam, Sebahattin Öztürk ile Merhum Ahmet Yayla’nın eşi ve kızı, Bursa İmam Hatip Okulu’nun ilk mezunları, öğrencileri ve sevenleri katıldı. Fuaye alanında Bursa İmam Hatip Okulu öğrencileri fotoğraflarından oluşan sergi, katılanlar tarafından ziyaret edildi.

Bursa İmam Hatip Okulu´nun ilk dönem talebelerinden Cemil Ayaz’ın okuduğu Kuran´ı Kerim tilavetiyle başlayan programda, Prof. Dr. İsmail Karaçam, Sebahattin Öztürk ile Merhum Ahmet Yayla’nın ailesi tek tek söz alarak anılarını paylaştı.

Bursa Kent Konseyi Başkanı Hasan Çepni, hakiki vefanın ne olduğunu çok güzel bir şekilde gösteren buluşma gerçekleştirdiklerini ifade etti. Emeği geçen, bu güzel çalışmaları icra eden Çekirge Çalışma Grubu’na teşekkür eden Çepni, “Çok anlam yüklü güzel bir gün bugün. Bu programların başlamasında emeği olan Merhum Semih Pala ağabeyimize de anmadan geçemeyeceğim. Kendisine tekrar Allah’tan rahmet diliyorum. Siz değerli hocalarım bugünkü Türkiye’nin inşasında çok büyük emekleri olan insanlarsınız. Bugünkü Türkiye’nin, koşan Türkiye’nin, kadim medeniyetimizin yeniden inşasına soyunmuş olan Türkiye’nin başındaki ekibin, Cumhurbaşkanının ve Başbakanın yetişmesinde siz gibi değerli hocalarımızın çok büyük katkıları oldu. Değerli hocalarımı bir kez daha huzurlarınızda minnet ve şükranla anıyorum” dedi.

Kentin yerel parlamentosu olarak çalışan Bursa Kent Konseyi’nin Büyükşehir Belediyesi’nin destek ve katkılarıyla 4 Meclis, 30 çalışma grubu ve yüzlerce gönüllü katılımcısıyla beraber Türkiye’ye örnek işler yaptığını ifade eden Çepni, Çekirge Çalışma Grubunun kentin sosyal, kültürel, manevi değerleri ve dinamikleri konularında incelemeler, araştırmalar, çeşitli etkinlikler ve toplantılar yaparak halkı bilgilendirici çalışmalar yaptığını sözlerine ekledi. Çepni, “Neslimizin daha iyi seviyelere gelmesi, tarihini kültürünü ve ecdadını yakından tanıması için göstermiş olduğunuz vefa çabalarını takdirle karşılıyorum. Çekirge Çalışma Grubu, Bursa Kent Konseyi içinde en güçlü ışığımız olacak” diye konuştu.

Programın sonunda Bursa Kent Konseyi Başkanı Hasan Çepni ve Bursa Kent Konseyi Çekirge Çalışma Grubu Temsilcisi M. Necati Şahin tarafından Prof. Dr. İsmail Karaçam, Sebahattin Öztürk ile Merhum Ahmet Yayla ailesine günün anısına plaket takdim edildi. 

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ 

Tarih: 30.04.2016 | Okunma sayısı:1749

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir